Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Znamy kalendarz Longines EEF Series na rok 2024. Finał podczas Warsaw Jumping!

2 kwietnia 2024
 

Już po raz czwarty rozegrany zostanie cykl zawodów w skokach przez przeszkody Longines EEF Series. Trwające całe lato rozgrywki Pucharu Narodów rozpoczną się we Włoszech, a później będą kontynuowane na terenie całej Europy, gdzie rozegrane zostaną kwalifikacje regionalne. Te, wzorem ubiegłych lat, podzielone są na regiony: północny, centralny, zachodni i południowy. Pięć najlepszych drużyn z każdej grupy przejdzie do półfinałów. Z nich wyłonione zostanie 10 zespołów, które wezmą udział w wielkim finale. Odbędzie się on 8 września w Warszawie podczas Warsaw Jumping CSIO4* na Torze Służewiec.
W 2023 roku w Europejskim Pucharze Narodów w skokach przez przeszkody Longines EEF Series triumfowali bezbłędni Austriacy. Wcześniejsze dwa lata należały do drużyny Włoch, która z pewnością będzie chciała ponownie walczyć o tytuł tej najlepszej.

Nowe i już sprawdzone miejsca
W zatwierdzonym kalendarzu zadebiutują dwie nowe lokalizacje. W maju holenderskie Stutteri Ask ugości u siebie zawodników z regionu centralnego, a w czerwcu w Luksemburgu odbędą się kwalifikacje regionu północnego. W kalendarzu cyklu są też miejsca, które znakomicie sprawdziły się podczas poprzednich edycji. Do grona organizatorów powróci Budapeszt, gdzie odbędzie się jeden z półfinałów. Drugi ponownie zorganizuje francuskie Deauville.
Finał Longines EEF Series po raz kolejny odbędzie się w otoczeniu unikalnej architektury warszawskiego Toru Służewiec, podczas zawodów Warsaw Jumping. Wydarzenie rozpocznie się 5 września (w czwartek) i potrwa do niedzieli, 8 września.
W ciągu ostatnich trzech lat warszawskie zawody znacznie się rozwinęły i stały punktem odniesienia dla zawodników i federacji. Sponsorzy zauważyli sprawność organizacyjną zespołu Warsaw Jumping, a inni organizatorzy inspirowali się tym wydarzeniem przy organizacji swoich imprez. To dla mnie niezwykła przyjemność i zaszczyt pracować z tym zespołem. Głównie ze względu na jego entuzjazm i chęć bycia lepszym z roku na rok. Jest to fundament dobrego wyniku takiego wydarzenia, jakim jest finał EEF Series – mówi Eleonora Ottaviani, członkini Zarządu Europejskiej Federacji Jeździeckiej.

Cel: rozwój europejskiego jeździectwa
Longines, który jest sponsorem tytularnym cyklu, wspiera go od początku istnienia. Longines EEF Series tworzy nowe możliwości rywalizacji w zawodach drużynowych dla federacji narodowych, wspiera rozwój koni i jeźdźców oraz pozwala wyłonić największe talenty. Cykl wspomaga także młodych jeźdźców, wymagając od wszystkich drużyn, aby w ich składach znalazł się przynajmniej jeden zawodnik w kategorii U25. Jeźdźcy, którzy w kwalifikacjach regionalnych przejadą parkur na czysto w obu rundach, zostaną dodatkowo nagrodzeni pieniężnym bonusem.
Partnerem Longines EEF Series jest także KEP Italia, jeden z liderów w produkcji kasków jeździeckich. Firma w ubiegłym roku dołączyła do grona oficjalnych partnerów w zakresie bezpieczeństwa. Współpracując z EEF, KEP Italia ma na celu ochronę zawodników połączoną ze wspieraniem rozwoju sportu.
W tym roku, już po raz drugi, organizatorzy ogłaszają konkurs na Konia Roku Longines EEF Series. Nominacje otwarte zostaną po zakończeniu półfinałów, a do nagrody będzie można zgłosić konia, który startował w co najmniej dwóch odcinkach cyklu. Zwycięzca zostanie ogłoszony w trakcie specjalnej ceremonii dekoracji podczas finału w Warszawie.

fot. Łukasz Kowalski 

Longines EEF Series Nations Cup Calendar