Countdown to the event

days
hours
mins
secs

o EEF Series

LONGINES EEF SERIES POD EGIDĄ EUROPEJSKIEJ FEDERACJI JEŹDZIECKIEJ (EEF)

EEF Series to koordynowany przez Europejską Federację Jeździecką cykl rozgrywek w skokach przez przeszkody, w formacie Pucharu Narodów.

Jeźdźcy z Europy walczą o awans do Longines EEF Series Final najpierw w ramach swoich regionów, dalej w półfinałach serii, a dziesięć najlepszych drużyn kwalifikuje się do finału, który kolejny rok z rzędu odbędzie się w Warszawie.

Prawo startu w Polsce, w edycji 2023, wywalczyły reprezentacje: Polski, Ukrainy, Francji, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Słowacji.

Jeźdźcy rywalizowali o to już od kwietnia w regionalnych kwalifikacjach – łącznie odbyło się ich siedem. Dalej krajowe teamy, składające się z maksymalnie czterech zawodników, walczyły w półfinałach serii, których gospodarzem był francuski tor w Deauville, a chwilę później austriacki Ebreichsdorf.

W ramach cyklu EEF krajowe federacje zostały podzielone na 4 grupy:
Region Południowy: San Marino, Włochy, Turcja, Grecja, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Macedonia Północna, Albania, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Malta, Ukraina
Region Centralny: Niemcy, Szwajcaria, Słowacja, Węgry, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Liechtenstein
Region Północny: Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania, Polska, Izrael, Estonia, Łotwa, Litwa, Islandia
Region Zachodni: Andora, Belgia, Holandia, Luksemburg, Francja, Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Wielka Brytania, Monako