Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Bezbłędni Meksykanie triumfują w Bratysławie! Znamy wszystkich półfinalistów!

14 czerwca 2024

Reprezentacja Meksyku pokazała prawdziwego ducha walki i wygrała kwalifikacje regionu centralnego Longines EEF Series. Konkurs w Bratysławie wyłonił ostatnie siedem drużyn awansujących do półfinału Europejskiego Pucharu Narodów.

Gospodarzem ostatnich regionalnych kwalifikacji w tegorocznym cyklu Longines EEF Series była Bratysława. Na malowniczym parkurze w Samorin pojawiło się trzynaście zespołów, w tym 6 rywalizujących w regionie centralnym Europejskiego Pucharu Narodów. O punkty rankingowe, a tym samym awans do półfinału w Budapeszcie, walczyły: Austria, Czechy, Węgry, Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Słowenia i Słowacja. Dodatkowo na parkurze pojawili się reprezentanci Danii, Meksyku, Turcji, Włoch i Rumunii. Zawodnicy tych drużyn nie walczyli o regionalne punkty i awans do kolejnych etapów cyklu. 

Stosunkowo łatwy parkur sprawił, że po pierwszym nawrocie aż cztery drużyny zachowały czyste konto. Na miejscu lidera plasowali się Włosi, ale po piętach deptali im Słowacy, Duńczycy i Meksykanie. Czołową piątkę uzupełniała Szwajcaria, która miała na swoim koncie cztery punkty karne. 

Drugi nawrót potoczył się równie udanie dla trzech drużyn. Zarówno Włosi, Słowacy, jak i Meksykanie nie popełnili żadnego błędu także w swoich finałowych przejazdach, co doprowadziło do rozgrywki między trzema nacjami. Szybko z walki o zwycięstwo wypadł Włoch Giacomo Bassi, który popełnił na rozgrywkowym parkurze jeden błąd, co przełożyło się na trzecią lokatę dla włoskiej reprezentacji. Zrzutek natomiast wystrzegli się i reprezentujący Słowację Bronislav Chudyba, i Meksykanin Ernesto Canseco, więc o tym, kto zostanie zwycięzcą zadecydował czas. Minimalnie szybszy okazał się reprezentant Meksyku i to jego drużyna cieszyła się ze zwycięstwa na słowackim parkurze. Gospodarze musieli zadowolić się drugim miejscem w konkursie. Czołową piątkę, za Włochami, uzupełnili Niemcy i Węgrzy. 

Prowadzenie w rankingu Longines EEF Series, ex aequo z Niemcami, objęli Słowacy. Tym samym gospodarze bez problemu awansowali do dalszej części zmagań. Rywalizacja w Bratysławie wyłoniła ostatnie siedem zespołów, które wystartują w półfinale Longines EEF Series w Budapeszcie. Do wyłonionej wcześniej w Atenach trójki (Włochy, Grecja, Ukraina) dołączyły: Niemcy, Słowacja, Holandia i Szwajcaria, Austria, Czechy i Słowenia. W drugim półfinale w Deauville ujrzymy: Norwegię, Szwecję, Finlandię, Danię, Belgię, Irlandię, Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię i Polskę, która w świetnym stylu wygrała kwalifikacje w Drammen

Pierwszy półfinał odbędzie się w Deauville już w dniach 19-23 czerwca. Zmierzą się w nim zawodnicy z regionów północnego i zachodniego. 

Wyniki dostępne są TUTAJ

fot. European Equestrian Federation / RiderShots