Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Znamy kolejność przejazdów w Longines EEF Series Final

24 lipca 2021

W niedzielę „wisienka na torcie” Warsaw Jumping CSIO 4*. O godz. 11.00 rozpocznie się Longines EEF Series Final, w którym powalczą reprezentanci 11 krajów. Losowanie zdecydowało o kolejności startów w tym finał europejskiego Pucharu Narodów.

Tradycyjne ebonitowe tulejki, używane przed laty w losowaniach Lotto, wskazały następującą kolejność:

 1. Niemcy
 2. Włochy
 3. Austria
 4. Wielka Brytania
 5. Polska
 6. Hiszpania
 7. Czechy
 8. Irlandia
 9. Dania
 10. Szwajcaria
 11. Norwegia

Drużynowy konkurs jest dwunawrotowy, a rywalizować będzie 44 jeźdźców. Do wyniku drużyny wliczone zostaną trzy najlepsze wyniki uzyskane przez czteroosobowe składy.

W pierwszej rundzie zawodnicy startują według ustalonej w losowaniu kolejności, po przerwie na równanie placu swoje przejazdy zaliczą kolejni reprezentanci danych państw itd. 

Dokładna lista startowa z nazwiskami zawodników i kolejnością przejazdów znajduje się TUTAJ.

Wygrani awansują do przyszłorocznej serii Longines FEI Nations Cup – pierwszej dywizji Pucharu Narodów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Nie dotyczy to jednak Polaków, którzy nie przeszli w kwalifikacjach, ale w Warszawie startują, jako gospodarze imprezy. W barwach biało-czerwonych wystąpią: Jarosław Skrzyczyński na Chacco Amicor, Natalia Czernik na Duke G, Przemysław Konopacki na Duke, Wojciech Wojcianiec na Chintablue.

Po skokowej „uczcie” kibice będą mogli przenieść się na drugą stronę trybun, aby aż do wieczora obserwować gonitwy. Wśród najważniejszych Derby Arabskie.