Countdown to the event

days
hours
mins
secs

WYRAŹNE ZWYCIĘSTWO IRLANDCZYKÓW W DRUGICH REGIONALNYCH KWALIFIKACJACH W PEELBERGEN

5 czerwca 2021

Irlandczycy okazali się niepokonani podczas drugiego etapu Longines EEF Series 2021 w Peelbergen.

W konkursie pełnym zwrotów akcji drużyna z Wielkiej Brytanii wyprzedziła trzecich Hiszpanów o zaledwie 2,81 sekundy. Obie ekipy zakończyły przejazdy  z ośmioma błędami. Holednrzy opuścili podium z powodu dziewięciu błędów, podczas gdy Francuzi musieli zadowolić się piątym miejscem, a Argentyna zajęła szóste miejsce. W konkursie rywalizowało 13 drużyn.

Do drugiej rundy konkursu z zerowym wynikiem przeszły drużyny z Francji, Holandii, Hiszpanii, Irlandii i Wielkej Brytanii. Jednak zachowanie czystego konta w drugim nawrocie okazało się trudniejsze do zdobycia.

Louis Konickx i jego zespół przygotowali trasę, która obejmowała potrójną kombinację, która po podniesieniu w drugim nawrocie, stanowiła wielkie wyzwanie.

Jednak zwycięzcy sprawili, że wszystko wyglądało na łatwe. Alexander Butler (Athene), Eoin Gallagher (Faltic HB) i Eoin McMahon (Chakra) ukończyli także drugi przejazd na czysto. Nie poszczęściło się ostatniemu członkowi irlandzkiej ekipy. Wynik Davida Simpsona (Foudre F) nie był brany pod uwagę do ostatecznej klasyfikacji.

Przekoroczene normy czasu przez ostatnią holenderską parę, weterana Wout-Jan van der Schansa z AS Bombay, okazało się kosztowny, ponieważ w przeciwnym razie gospodarze ukończyliby również z wynikiem ośmiu punktów karnych osiągając taki sam wynik jak Hiszpania i Wielka Brytania, a ich łączny czas 217,71 sekundy usytuowałby ich na trzecim miejscu.

Ale tak się nie stało i kiedy pomimo wyeliminowania ostatniego brytyjskiego zawodnika Chada Fellows, który spadł, gdy jego 12-letni wałach Eindhoven GH wyłamał na przeszkodzie nr 6, trzecie miejsce wywalczyli Jack Whitaker (Scenietha), Joe Stockdale (Equine America Cacharel), William Whitaker (Galtur) i Fellows, którzy finiszowali najbliżej Irlandczyków. Ich czas – 215,52 dał im przewagę nad Hiszpanem Manuelem Fernandezem Saro (Jarlin de Toes), Santiago Nunezem Rivą (Valentino de Hus Z0, Ismaelem Garcia Roque (La Costa) i Sergio Alvarezem Moyą (Valdocco des Caps), którzy osiągnęli wynik 218,33 między nimi.

Po odwołaniu półfinału dla regionu północnego i zachodniego, trzy najlepsze drużyny – Irlandia, Wielka Brytania i Hiszpania – zakwalifikowały się do długo oczekiwanego finału serii podczas WARSAW JUMPING CSIO4* LONGINESS EEF SERIES FINAL (22-25 lipca).

Jedyna szansa

„To była nasza jedyna szansa na zakwalifikowanie się do Warszawy, więc powiedziałem moim chłopakom, że muszą ją wygrać i nic innego nie zostanie przeze mnie zaakceptowane!”, powiedział irlandzki szef kuchni d’Equipe Michael, który dodał dzisiaj, że ma „czterech wyjątkowych zawodników i cztery wyjątkowe konie” w swoim zespole.