Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Włosi triumfują w Longines EEF Series Final!

25 lipca 2021

Reprezentacja Włoch triumfowała w Longines EEF Series Final! Najlepszymi w Warszawie okazali się: Giulia Martinengo Marquet na Calle Deluxe, Francesca Ciriesi na Cape Cora, Antonio Alfonso na Donanso oraz Piergiorgio Bucci na Cochello.

To właśnie ten ostatni jeździec ostatecznie doprowadził swoich rodaków do zwycięstwa, bowiem po dwunawrotowym konkursie z udziałem 11 drużyn potrzebna była dogrywka między Włochami a Czechami.

Czesi wystawili do niej Vladimira Treterę na Gangster v/h Noddevelt, a Italię reprezentował Bucci. Czech zaliczył zrzutkę, za to Bucii przejechał na czysto.

Pytany o to, jak bardzo stresował się powierzoną mu przez szefa ekipy Marco Porro odpowiedzialnością, wyjaśnił… że przyjął zadanie z radością.

To jest uczucie, które kocham, do tego zostaliśmy stworzeni. Jako zawodnicy czekamy na takie szanse, aby się sprawdzić, aby udowodnić sobie, co możemy zrobić. Oczywiście reprezentowanie całej drużyny to jest presja i stres, ale też jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Czasem idzie świetnie, a czasem mniej, jednak zawsze miło jest próbować i dać z siebie wszystko” – mówił.

Trzecie miejsce zajęli Austriacy.

Polski team uplasował się na ósmym miejscu.