Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Włosi prowadzą po pierwszym etapie Longines EEF Series

26 kwietnia 2024

Reprezentacja Włoch prowadzi w klasyfikacji po pierwszym etapie Longines EEF Nations Cup Series. Zawody we włoskim Gorla Minore zainaugurowały cykl Europejskiego Pucharu Narodów, którego wielki finał odbędzie się 8 września w Warszawie podczas Warsaw Jumping CSIO4* na Torze Służewiec.

Czwarta edycja Longines EEF Series ponownie wystartowała w Gorla Minore we Włoszech. Na starcie zmagań pojawiło się jedenaście drużyn, z czego pięć walczyło o cenne pozycje w pucharowym rankingu. Zawody na włoskiej arenie były rozgrywkami regionu południowego, więc o punkty EEF Series rywalizowali: Grecy, Włosi, Turcy, Ukraińcy i Bułgarzy, którzy byli pierwszymi liderami zeszłorocznych zmagań. 

Znakomicie na włoskim parkurze pokazali się reprezentanci Niemiec i Szwajcarii. Zawodnicy z obu tych krajów zaprezentowali po pięć bezbłędnych przejazdów i na zakończenie drugiej serii mieli po cztery punkty karne. O kolejności zadecydowała więc rozgrywka, w której wystartowali Patrick Stühlmeyer i Barbara Schnieper. Błąd zawodnika z Niemiec sprawił, że ze zwycięstwa w Gorla Minore cieszyła się drużyna Szwajcarii. Podium uzupełniła reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednakże zawodnicy z czołowej trójki nie brali udziału w rywalizacji o pozycję w rankingu EEF Series. 

Pierwszym liderem klasyfikacji w czwartej odsłonie cyklu została reprezentacja Włoch, która w konkursie uplasowała się tuż za podium. Gospodarze zgromadzili na swoim koncie 14 punktów karnych, startując w składzie: Giacomo Casadei/Chagracon PS (4/8), Nico Lupino/Iniesta (4/0), Giampiero Garofalo/Hero (0/4) i Giulia Martinengo Marquet/Captain Morgan Weering Z (22/2). Na drugim miejscu rankingu uplasowali się Ukraińcy (21 pkt karnych), a podium uzupełnili Grecy (37 pkt). 

Każda z drużyn rozpoczęła właśnie pisanie swojej własnej opowieści, ale tylko jedna z tych historii stanie się legendą. W kolejnych miesiącach będziemy mogli obserwować fascynujące połączenie współpracy drużynowej i rywalizacji na parkurze. Dzisiejsze zmagania pokazały, że tegoroczna seria będzie wymagała od zawodników i ich koni niesamowitej precyzji, skupienia oraz dobrej strategii. Finał serii, rozgrywany podczas wrześniowych zawodów w Warszawie, zaowocuje dołączeniem zwycięzców do crème de la crème Longines EEF Series. Wszystkim organizatorom życzę sukcesów, sprzyjającej pogody, licznej publiczności oraz uśmiechów na twarzach zawodników – powiedział dyrektor Warsaw Jumping Dominik Nowacki. 

Z Gorla Minore cykl przeniesie się do niemieckiego Mannheim, gdzie na początku maja rozegrane zostaną zmagania regionu centralnego. Do połowy czerwca przeprowadzonych zostanie jeszcze siedem kwalifikacji regionalnych. Pięć najlepszych zespołów z każdego regionu awansuje do półfinałów, które odbędą się w Deauville i Budapeszcie. Tam wyłonionych zostanie 10 najlepszych drużyn, które wystartują we wrześniowym Longines EEF Series Final. Ten czeka nas podczas zawodów Warsaw Jumping CSIO4*, które odbędą się w dniach 5-8 września w Warszawie. 

Wyniki z Gorla Minore TUTAJ.

fot. Łukasz Kowalski / archiwum Warsaw Jumping