Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Włochy zgarniają całą pulę na Longines EEF Series w Bojouristhe (BUL)

20 czerwca 2021

Opracowanie: Susanna Cottica i Luca Paparelli

Włochy wygrały dwie najważniejsze klasy podczas zawodów CSI3*-W w Bojourishte. Po tym jak w piątek Gianluca Apolloni wygrał Grand Prix Pucharu Świata na High Tea, dziś włoski zespół wygrał Longines EEF Nations Cup Bojourishte, piąty regionalny etap kwalifikacyjny serii.

Włoska drużyna w składzie: Francesca Ciriesi/Cape Coral (0/0), Gianluca Apolloni/High Tea (0/12), Nico Lupino/Fabalia (4/0) i Paolo Paini/Chaccolie (8/0), prowadzona przez Marco Porro, zakończyła pierwszą rundę z 4 błędami, a drugą przejechała bezbłędnie. Drużyna zanotowała 5 doskonałych czystych przejazdów, w tym double clear Franceski Ciriesi na Cape Coral.

„Jesteśmy zachwyceni dzisiejszym wynikiem” –  powiedział włoski szef ekipy Marco Porro. “Spośród czterech zawodników w drużynie Nico Lupino zadebiutował dziś w Pucharze Narodów, a dla Franceski Ciriesi było to drugie tego typu doświadczenie. Gianluca Apolloni startował w Pucharze Narodów wiele lat temu, natomiast Paolo Paini to nasz weteran. Wraz z włoską federacją pracujemy nad stworzeniem grupy młodych koni i jeźdźców. W ciągu ostatnich kilku lat wybrałem 21 młodych zawodników, którzy zadebiutują w Pucharze Narodów. W półfinale postaramy się wybrać tych, którzy najbardziej zasługują na to, by wystąpić w finale i zrobimy wszystko, by osiągnąć dobry wynik. Chciałbym również podziękować Bułgarii za tak ciepłe przyjęcie”.

„Jestem bardzo szczęśliwa ze względu na cały zespół i naprawdę dumna z mojego konia, który z dnia na dzień jest coraz lepszy. Mam nadzieję, że to pierwszy z wielu Pucharów Narodów, bo to naprawdę niezwykłe doświadczenie” – powiedziała Francesca Ciriesi.

Bułgaria ukończyła na drugim miejscu z 8 błędami, zatrzymując zegar na 214,31. Rumunia była trzecia notując dwa błędy, ale nieco gorszy czas 222,75. Za tymi drużynami uplasowały się  Węgry z 12 błędami, Grecja z 40 i Turcja z 48. Na torze zbudowanym przez hiszpańską gospodarz toru Elenę Boix Gracia było w sumie 19 czystych przejazdów, z czego 9 w pierwszej i 10 w drugiej rundzie. Oprócz Włoch, Rumunia zakończyła drugą rundę bezbłędnie również dzięki odnotowaniu double clear przez Damiana Cojocariu na Huracan Rc. Ponadto double clear zanotował Bułgar Ruslan Petkov na Chaccolino i tym samym przyczynił się do drugiego miejsca swojej drużyny.

To był wspaniały sportowy weekend na CSI3* zorganizowany przez Bułgarską Federację Jeździecką, dzięki efektywnej  współpracy Komitetu Organizacyjnego oraz Ośrodka Jeździeckiego Generała Kruma Lekarskiego. Zaangażowanie to zostało docenione przez licznych widzów, którzy entuzjastycznie wspierali wszystkich uczestników zawodów. 

Na prostej z metą w zasięgu wzroku

Podczas Pucharu Narodów wyłoniono kraje Regionu Południowego, które wezmą udział w półfinałach Longines EEF Series 2021 w Budapeszcie (8-11 lipca).  Bułgaria, Grecja, Włochy, Rumunia i Turcja wezmą udział w Longines EEF Nations Cup w Budapeszcie razem z Czechami, Szwajcarią, Niemcami, Austrią i Słowacją, które już zakwalifikowały się do Regionu Centralnego.

Pięć najlepszych narodów z półfinałów w Budapeszcie zakwalifikuje się do finałów w Warszawie (22-25 lipca) zarezerwowanych dla 10 najlepszych drużyn na tym torze.

W tej chwili pięć krajów ma już zagwarantowane miejsce w polskich finałach; trzy z Regionu Zachodniego (Irlandia, Wielka Brytania i Hiszpania) i dwa z Regionu Północnego (Dania i Norwegia). Będziemy musieli poczekać do półfinałów w Budapeszcie, aby poznać nazwy pozostałych pięciu krajów.