Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Wiemy, kto wystartuje w Longines EEF Series Final

2 lipca 2022

Wiemy, kto wystartuje w Longines EEF Series Final

Podczas zawodów w Deauville poznaliśmy pierwsze pięć drużyn narodowych, które zobaczymy podczas Warsaw Jumping CSIO 4*, w Finale Longines EEF Series. Kwalifikację we Francji zdobyły: Belgia, Szwecja, Hiszpania, Portugalia i Irlandia. Podczas dzisiejszego półfinału, rozegranego w Budapeszcie, nie obyło się bez niespodzianek. O kolejne miejsca w finale walczyli Austriacy, Grecy, Holendrzy, Niemcy, Szwajcarzy, Węgrzy i Włosi.

Drużyna niemiecka, w składzie Marcel Marschall na Coolio (4/8), Sven Schlüsselburg na Bud Spencer (0/0), Sophie Hinners na Million Dollar (0/4) i Jörne Sprehe z Hot Easy (0/4), prowadzona przez szefa ekipy Davida Willa zakończyła konkurs Pucharu Narodów z 8 punktami karnymi na koncie. Niemcy jako jedyni utrzymali czyste konto po pierwszym nawrocie. Dzięki dobrej dyspozycji oraz świetnemu przejazdowi Svena Schlüsselburga, również w drugiej rundzie udało się im utrzymać prowadzenie i pokonać zarówno Szwajcarię (12 pkt), jak i Austrię (20 pkt).

Pozostałe zespoły walczyły o czwarte i piąte miejsce, które oznaczały również awans do finału. Drużyny z Holandii i Węgier z wynikiem 24 punktów karnych zdobyły kwalifikację.

Zwycięzcy zeszłorocznego finału Longines EEF Series – Włosi nie będą zatem rywalizować w Polsce o obronę tytułu. Drużyny, które zobaczymy we wrześniowym finale podczas Warsaw Jumping CSIO 4* to Austria, Belgia, Niemcy, Węgry, Irlandia, Portugalia, Holandia, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria. Do rywalizacji dołączy także Polska jako gospodarz.

Fot. Photo: CSIO Budapest / lovasfoto.hu – Krisztina Hajdu