Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Triumf Turcji w Longines EEF Series w Atenach

8 czerwca 2021

Po niesamowitym powrocie turecka drużyna wygrała Longines EEF Nations Cup Athens, który odbył się dzisiaj w Olimpijskim Centrum Jeździeckim w Markopoulo i był trzecią regionalną rundą kwalifikacyjną Longines EEF Series.

Z przedostatniego miejsca po pierwszej rundzie drużyna turecka wygrała Puchar Narodów z 19 błędami dzięki wspaniałemu występowi Hasana Senturka dosiadającego Lycona (1/1), młodego Tahy Yedikardesa dosiadającego License (13/4), Necmi Erena dosiadającego Unique d’Elbe (8/0) oraz Husnu Dinca dosiadającego Downing Street (5/ret.).

Turecka drużyna była zachwycona, a nie mający jeszcze 19 lat Taha Yedikares powiedział: „To był mój pierwszy Puchar Narodów i pierwsze zwycięstwo z turecką drużyną. Jestem bardzo szczęśliwszy. Chciałbym podziękować drużynie za pomoc w osiągnięciu takiego wyniku!”.

Jego koledzy z drużyny byli równie szczęśliwi.

„Jestem naprawdę młody jak na członka drużyny tureckiej – dodał Necmi Eren – to był mój drugi Puchar Narodów w życiu i chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku!”. „Chciałbym podziękować Greckiej Federacji Jeździeckiej – powiedział Husnu Dinc – za zorganizowanie tak ważnego i udanego wydarzenia po pandemii Covid. To niesamowite osiągnięcie dla nas wszystkich”.

Niesamowity zwrot wydarzeń

Po pierwszej rundzie Grecja i Rumunia prowadziły z łączną liczbą 11 punktów karnych, za nimi plasowała się Bułgaria z 12 punktami, Turcja z 14, a Włochy z 17 punktami zajmowały ostatnią pozycję.

Druga runda zakończyła się odwróceniem rankingu dzięki fenomenalnej postawie Turcji, która wygrała, dodając tylko 5 błędów do tych z pierwszej rundy, również dzięki czystemu przejazdowi Necmi Eren dosiadającego Unique d’Elbe i jednemu błędowi Hasana Senturka dosiadającego Lycona.

Podobnie Włosi, ostatni po pierwszej rundzie, dokonali wspaniałego powrotu na drugie miejsce z ogólną sumą 21 błędów, głównie dzięki czystym przejazdom Franceski Arioldi dosiadającej Icosa i Emilio Bicocchi na Flintonie.

Rumunia zajęła trzecie miejsce z 24 błędami, a na czwartym i piątym miejscu uplasowały się Bułgaria i Grecja z 25 błędami, ale to czas pozwolił na ustalenie kolejności.

Gospodarzem toru Longines EEF Nations Cup Athens był Elio Travagliati, a w dwóch rundach konkursu było w sumie pięć czystych przejazdów. Oprócz Turka Necmi Eren i Włochów Franceski Arioldi i Emilio Bicocchi, również Bułgar Angel Niagolov na swoim Chaccato PS w drugiej rundzie zostawił wszystkie przeszkody na swoim miejscu. W pierwszej rundzie natomiast, jedyny czysty przejazd należał również do Bułgara Ivaylo Boneva na Dendence VDL.

Po zawodach w Gorla (ITA), które wygrała Francja, w Peelbergen (NED), które wygrała Irlandia i w Atenach (GRE), które wygrała Turcja, Longines EEF Nations Cup Series przenosi się teraz do Bozhurishte (BUL) na czwarty etap, który odbędzie się za dwa tygodnie w dniach od 17 do 20 czerwca.