Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Triumf Chudyby w dwufazowym konkursie CSIO4*

14 września 2023

Bronislav Chudyba na 11-letniej klaczy Herriet T zwyciężył w dwufazowym konkursie CSIO4* o nagrodę Case IH. To zawsze niesamowite uczucie, kiedy wygrywasz konkurs przed taką publicznością. Podoba mi się tu w Warszawie, to świetne wydarzenie i to był jego znakomity początek. Mam nadzieję, że tak samo je zakończymy – mówił zwycięski Słowak. 

Tuż za nim, ze stratą jedynie 0,2 sekundy, uplasował się reprezentant Polski Tomasz Miśkiewicz. Aktualny mistrz Polski w skokach przez przeszkody startował na 10-letniej Velvet Lazar. 

Nie był to szczególnie trudny parkur, a klacz skakała dzisiaj bardzo ładnie. Nie wiedziałem, czy w drugiej fazie będę chciał się ścigać, ale pojechałem mocno pierwszą linię i zachowałem ten sam rytm, więc udało się uzyskać dobry wynik – komentował Polak. 

Przyznał także, że czuje się w dobrej formie, co może być dobrym prognostykiem na jego niedzielny start w finale Europejskiego Pucharu Narodów. 

Miejmy nadzieję, że to dobry początek weekendu. Chcielibyśmy walczyć o medale, ale lekko nie będzie – zauważył. 

Podium uzupełniła reprezentująca Hiszpanię Carolina Villanueva Suarez, która startowała na 14-letnim wałachu Voice de Chenaie. 

Konkurs CSIO4* o nagrodę Case IH:

  1. Bronislav Chudyba (Słowacja/Herriet T)
  2. Tomasz Miśkiewicz (Polska/Velvet Lazar)
  3. Carolina Villanueva Suarez (Hiszpania/Voice de Chenaie)

Pełne wyniki TUTAJ

fot. Łukasz Kowalski