Countdown to the event

days
hours
mins
secs

SZWAJCARIA WYGRYWA PIERWSZY ETAP W MANNHEIM

8 maja 2022

Pierwszy etap Longines EEF Nations Cup Series 2022 odbył się dzisiaj na MVV-Reitstadion w Mannheim. Rozgrywka była pełna emocji. Na koniec zmierzyli się gospodarze z Niemiec i szwajcarską drużyną.

Alain Jufer dosiadający Dantego MM, który dał Szwajcarii zwycięstwo, zakończył z czystym kontem z czasem 41,03 sekundy w swojej trzeciej i decydującej rundzie, pokonując najmłodszego zawodnika niemieckiego teamu, 24-letnią Sophie Hinners. Zawodniczka również miała wynik 0 punktów karnych po dwóch nawrotach. W rozgrywce jednak jechała wolniej niż Szwajcar. Jadąc na koniu Million Dollar zakończyła przejazd w czasie 42,01 sek. Podium Pucharu Narodów zamyka drużyna Szwecji z 10 punktami.

Szwajcaria i Niemcy zakończyły dwie pierwsze rundy Pucharu Narodów z wynikiem po 4 punktu karne. W konkursie rywalizowało dziesięć drużyn (Austria, Chorwacja, Niemcy, Liechtenstein, Holandia, Czechy, Słowenia, Słowacja, Szwajcaria i Węgry).

Skład drużyny Szwajcarii: Elin Ott/Nanu II (0/0), Niklaus Schurtenberger/Quincassi (4/0), Edwin Smits/Best Of Berlin BS (0/4) i Alain Jufer/Dante MM (0/0/0); Szef ekipy: Beat von Ballmoos.

Skład drużyny Niemiec: Kendra Claricia Brinkop/Narcos przeciwko Smidshoeve (4/4), Patrick Stühlmeyer/Carmina (0/0), Sophie Hinners/Million Dollar (0/0/0) i Andre Thieme/Conacco (0/4); Szef ekipy: Marcus Döring.


W przeciwieństwie do zeszłego roku tłumy w końcu wypełniły trybuny na MVV-Reitstadion w Mannheim. Na widowni zgromadziło się około 7500 widzów, którzy zapewnili wspaniałą atmosferę i emocje, które zawsze były charaterystyczną częścią jeździeckiej rywalizacji.

Szwajcarski Szef ekipy Beat von Ballmoos „To dla nas absolutnie niesamowity dzień, seria Longines EEF jest dla nas bardzo ważna, ponieważ mamy okazję dać kilku mniej doświadczonym zawodnikom szansę na udział w Pucharze Narodów. Dla mnie był to wyjątkowy dzień, ponieważ był to mój pierwszy Puchar Narodów jako Szef ekipy” [NB Michel Sorg był obecny w La Baule]

Sophie Hinners, Niemcy „To mój pierwszy Puchar Narodów z ogierem Million Dollar, więc byłam naprawdę zdenerwowana. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak skakał i wszystko poszło bardzo dobrze”.

Edwin Smits, Szwajcaria „Parkur było naprawdę dobrze zbudowany, naprawdę dobrze przemyślany. Dobrze się jeździło, technicznie i selektywnie, ale absolutnie uczciwie, więc nawet niektórzy mniej doświadczeni uczestnicy mogli bez problemu pokonać tę trasę”.

Lista startowa i wyniki:
https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/longines-eef-nations-cup-mannheim-mannheim

ZDJĘCIA: Yadel Möhler Photography