Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Szwajcar Jufer triumfuje w konkursie nagrodę PKO Banku Polskiego

24 lipca 2021

Szwajcar Alain Jufer, na koniu Dante MM, wygrał zaliczany do światowego rankingu konkurs z rozgrywką (150 cm) o nagrodę PKO Banku Polskiego.

Rywalizowało 39 par. Runda podstawowa okazała się na tyle trudna, że do rozgrywki awansowała jedynie piątka. Najlepszy był w niej Jufer – przejechał bez zrzutek, w czasie 39,02.
Jak wspominał, choć zwycięstwo jest miłe, to tydzień dla niego niezwykle trudny.

W środę straciłem matkę, dlatego choć udało się zdobyć pierwsze dla mnie złoto tej imprezy, a kolejne dla mojego teamu, to trudno mi było utrzymać podczas przejazdu koncentrację, a teraz okazać radość” – powiedział, dodając, że oczekiwania Szwajcarów wobec jutrzejszego finału Pucharu Narodów Serii EEF rosną.

Drugie miejsce wywalczył Włoch Piergiorgio Bucci, który na klaczy Naiade d’Elsendam Z, finiszował z 40,37. Na trzecim uplasował się Duńczyk Lars Bak Andersen z Bartholomaeusem – 43,92.

Świetnie spisali się Polacy. Szybciej rozgrywkowy parkur pokonał Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, ale ryzykowna i krótka jazda została tym razem przepłacona zrzutką na przeszkodzie Orlenu. Finiszował więc na czwartym miejscu. Piąte zajął jadący jako ostatni Dawid Kubiak. Dosiadając Szulera również rozpoczął dynamicznie, jednak zbyt mocne zacieśnienie zakrętu przyniosło w konsekwencji odmowę konia na przeszkodzie Orlenu.

Pełne wyniki TUTAJ