Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Schmitz na Illusion wygrywa pierwszy konkurs Warsaw Jumping 2021

22 lipca 2021

Szwajcar Edouard Schmitz wygrał pierwszy konkurs rozegrany w ramach Warsaw Jumping 2021. Dosiadając 8-letniego wałacha Illusion bezbłędnie pokonał parkur porannego konkursu dwufazowego CSIYH (1YH) o nagrodę marki Traf, uzyskując czas 36,41.

Drugie miejsce również z zerową liczbą punktów karnych, za to z czasem 36,69, zajął Irlandczyk Ciaron Nallon na 8-letnim Mc Flurry. Na trzecim stopniu podium uplasował się Mściwoj Kiecoń na 7-letniej klaczy Cleany vd Kattevennen Z – bez punktów karnych, czas 36,74.

Schmitz, który sportową karierę zaczynał od narciarstwa alpejskiego, podkreślił że triumf w pierwszym konkursie to dobra zapowiedź na kolejne dni.

Nigdy nie nastawiam się, że wygram. Po prostu zawsze robię, co w mojej mocy, aby zwyciężyć i fajnie, jak to się udaje. Atmosfera na Służewcu jest bardzo przyjemna, arena świetna, a trybuny duże, więc… liczymy, że zapełnią się wieloma kibicami w kolejnych dniach” – mówił po dekoracji.

Opowiadając o koniu wspomniał, że Illusion to wierzchowiec „jak piłeczka”, z którym pracują wspólnie od roku.

Parkur był wyzwaniem dla młodych koni – tyle się dzieje, dużo nowych przeszkód, rowy z wodą. Cenne doświadczenie dla młodych koni. Widać, że organizatorzy włożyli dużo wysiłku w organizację” – relacjonował.

Pełne WYNIKI: TUTAJ