Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Ruszyła sprzedaż biletów na Warsaw Jumping CSIO4*

11 lipca 2023

Ruszyła sprzedaż biletów na Warsaw Jumping CSIO4*, który odbędzie się w dniach 14-17 września na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Kulminacją tego jeździeckiego święta będzie finał Longines EEF Series z udziałem Polaków, ale w tegorocznym programie znalazło się także paraujeżdżenie i finał młodzieżowej Ligi Hobby Horse.

Prawo startu w finale Europejskiego Pucharu Narodów, po siedmiu etapach regionalnych i dwóch półfinałach, uzyskało 10 drużyn. Po znakomitej sportowej walce, awans w pięknym stylu zdobyli Polacy. Biało-Czerwoni pokazali, że są świetnie przygotowani, aby powalczyć przed własną publicznością o kwalifikację do pierwszej dywizji Pucharu Narodów. 

Bilet do Warszawy wywalczyły także: Francja, Belgia, Szwecja, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Austria, Słowacja i Ukraina. Ku dużemu zaskoczeniu w awansującym gronie zabrakło silnych Irlandczyków, a także Włochów, którzy do tegorocznego cyklu przystępowali jako obrońcy tytułu.

Organizacja finału Longines EEF Series to olbrzymie wyróżnienie przyznane Polakom przez Europejską Federację Jeździecką. Rozgrywki Pucharu Narodów oraz inne konkursy zaliczane do światowego rankingu odbędą się podczas czterodniowego jeździeckiego święta – Warsaw Jumping CSIO4*. W porannych godzinach na parkurze pojawią się młode konie, a w czwartek wieczorem rozegrana zostanie kwalifikacja do piątkowego Grand Prix, gdzie wysokość przeszkód sięgnie 155 centymetrów. Wisienką na torcie będzie finał Longines EEF Series, zaplanowany na niedzielny poranek. 

Wydarzenie ponownie połączy kilka konkurencji jeździeckich. Na specjalnie zbudowanym czworoboku zadebiutują zawodnicy paraujeżdżenia. Międzynarodowa stawka będzie walczyła o kolejne punkty, które mogą zadecydować o ich starcie na igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu. 

Przy okazji spotkania na torze, nie może zabraknąć także wyścigów, na które wstęp dla kibiców Warsaw Jumping będzie bezpłatny. Aby tradycji stało się zadość, najbardziej widowiskową z gonitw będzie ta z udziałem skoczków.

Ceny biletów jednodniowych rozpoczynają się od 29 zł, a w sprzedaży dostępne są także czterodniowe karnety i wejściówki VIP.

Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ