Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Ponownie Schmitz i Nallon na podium w konkursie młodych koni

23 lipca 2021

Szwajcar Edouard Schmitz wygrał poranny konkurs drugiego dnia rozgrywanych na Warszawie zawodów. Dosiadając 8-letniego wałacha rasy KWPN o imieniu Illusion w konkursie zwykłym CSIYH (2YH) o nagrodę CASEIH, z wysokością przeszkód 135/140 cm, parkur pokonał bezbłędnie w czasie 58,97.

To już trzecie złoto imprezy Warsaw Jumping CSIO4* Longines EEF Series dla 21-latka z Zurychu.  Jak przyznał, nie miałby nic przeciwko, gdyby w kolejnych konkursach również złoty krążek trafiał do niego.

Zostawiać medale konkurentom… to nie mój cel. Ale mam żadnej specjalnej strategii – po prostu jak konie są w dobrej formie, to czuję się pewnie. To często skutkuje i tak się właśnie póki co dzieje w Warszawie” – powiedział po dekoracji.

Pytany, czy parkur nie był zbyt łatwy, odparł, że wręcz przeciwnie.

Dość trudny, jak na młode konie. Wczoraj przeszkody były niższe, a dzisiaj już było trudniej. Ale wszystko jest perfekcyjne, więc z niecierpliwością czekam na weekend” – mówił.

Podobnie, jak we wczorajszym konkursie młodych koni, tak i tym razem drugie miejsce zajął Irlandczyk Ciaron Nallon na 8-letnim westfalskim Mc Flurry. W piątkowy poranek finiszował z zerową liczbą punktów karnych, za to z czasem 60,22.

Trzeci był Niemiec Gerrit Nieberg na 7-letnim hanowerze o imieniu Cwept. Ta para przejechała w czasie 60,64.

Tuż za podium uplasował się Polak Antoni Strzałkowski na Jaminka P, czyli 7-letniej klaczy KWPN.

Pełne wyniki TUTAJ