Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Polacy w półfinale! Orly latały dziś wysoko

10 czerwca 2022

Po dwóch startach w tegorocznych kwalifikacjach do Longines EEF Series polska kadra dostała się do półfinału w Deauville. Wychodzi z grupy z 4. pozycji z dorobkiem 140 punktów! Nasza drużyna weźmie udział w kolejnych zmaganiach podczas zawodów w dniach 23-26 czerwca we Francji.

W dzisiejszej kwalifikacji w norweskim Drammen wystartowali: Przemysław Konopacki i Home-Run (0/0), Marek Lewicki i La Pezi (4/4), Krzysztof Ludwiczak i Niko (4/12) oraz Mściwoj Kiecoń i Digisport Codeina (8/16) zajmując 8. miejsce. W konkursie trzy pierwsze stopnie podium zajęły kraje, które nie punktowały w ramach regionu północnego rozgrywek Longines EEF Series, w kolejności Brazylia (1/1), Irlandia (4/4) i Belgia (4/4).

W maju we wcześniejszej kwalifikacji w duńskim Aalborg polski team w składzie: Jarosław Skrzyczyński (Inturido), Przemysław Konopacki (Home-Run), Maksymilian Wechta (Chepettano) i Adam Grzegorzewski (Issem) zaliczył także udany występ. Kwalifikacje zakończyli na szóstym miejscu, a jako trzeci w naszej grupie.

Polska kadra narodowa uzbierała łącznie 140 punktów w Longines EEF Series. Wraz z Norwegią (190 pkt), Danią (180 pkt), Szwecją (160 pkt) i Litwą (130 pkt) wyszły z grupy w ramach regionu północnego. W Deauville zobaczymy także drużyny z Hiszpanii (180), Irlandii (180 pkt), Belgii (160 pkt), Francji (160 pkt) oraz Portugalii (120 pkt), które rywalizowały w ramach regionu zachodniego.

Finał cyklu Longines EEF Series odbędzie się 11 września podczas WARSAW JUMPING CSIO 4* na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.