Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Ostatnia kwalifikacja EEF 2022 dla drużyny Wielkiej Brytanii. Włosi i Grecy z biletem do Budapesztu.

17 czerwca 2022

W 2021 Gorla Minore inaugurowała cykl Longines EEF Series, a 17 czerwca 2022 odbył się tutaj ostatni konkurs kwalifikacyjny sezonu 2022. Dla krajów południowej subligi była to ostatnia szansa na wywalczenie biletu do półfinału w Budapeszcie (30.06-3.07). Pewne startu w stolicy Węgier, przed zawodami w Gorla Minore, były oprócz gospodarzy drużyny Austrii, Holandii, Niemiec i Szwajcarii.

Z parkurem autorstwa Andrea Colombo, składającym się z 12 przeszkód i 15 skoków, zmierzyło się siedem drużyn: Belgia, Francja, Grecja, Hiszpania, Szwajcaria, Włochy i Wielka Brytania. Po pierwszym nawrocie na czele, z wynikiem 0 pkt karnych, znalazły się drużyny Francji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W drugim nawrocie zerowy stan konta utrzymali Brytyjczycy, startujący w składzie Oliver Fletcher & Hello William, Joe Whitaker & Hulahupe JR, Joe Fernyhough & Calcourt Particle i Amy Inglis & Wishes. Aż troje członków drużyny oba nawroty Pucharu Narodów pokonało bezbłędnie. Brytyjczycy mimo zwycięstwa nie punktowali we Włoszech. Na kolejnych miejscach, z wynikiem końcowym 8 pkt karnych uplasowali się Francuzi, Szwajcarzy i Włosi. O kolejności zdecydował łączny czas przejazdów poszczególnych zawodników.

W Gorla Minore do dotychczasowych, budapesztańskich półfinalistów dołączyły zespoły Włoch i Grecji.

Już wcześniej poznaliśmy drużyny, które o bilet na warszawski finał powalczą we francuskim Deauville (23-26.06). Są to Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Norwegia, Polska, Portugalia i Szwecja.

Wielki finał EEF Series 2022 odbędzie się w Warszawie w dniach od 8 do 11 września. Podczas Warsaw Jumping wystąpią najlepsze drużyny, wyłonione we wspomnianych półfinałach.