Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Ostatni etap walki o wielki finał Longines EEF Series 2022

1 lipca 2022

Ostatni etap walki o wielki finał Longines EEF Series 2022

Rozgrywki EEF Jumping Series 2022 wkroczyły w decydującą fazę. Tydzień temu, we francuskim Deauville poznaliśmy pierwszych finalistów, a już w najbliższą sobotę w Budapeszcie zostanie rozegrany drugi z półfinałów, w którym kolejne pięć drużyn, zyska prawo udziału w wielkim finale EEF Jumping Series 2022. Jego rozegranie zaplanowano w Warszawie podczas zawodów Warsaw Jumping 2022 (8-11 września).

Swój start w konkursie półfinałowym w Budapeszcie – LONGINES EEF Series Semi Final zapowiedziały drużyny: Austrii, Grecji, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Węgier i Włoch. Najwięcej punktów w konkursach kwalifikacyjnych przed półfinałem, zgromadziły drużyny Włoch, Szwajcarii, Niemiec i Grecji. Początek konkursu w sobotę, 2 lipca o godzinie 13.30

W zawodach CSIO3*-W występuje łącznie 68 zawodników, reprezentujących 14 państw. Lista utytułowanych jeźdźców jest długa. Do stolicy Węgier przyjechali m.in. absolutna gwiazda światowych skoków, aktualny drużynowy Wicemistrz Europy David Will (GER), pięciokrotny uczestnik Mistrzostw Europy Gerfried Puck (AUT), czołowy, włoski skoczek i częsty gość polskich zawodów, w przeszłości Wicemistrz Europy – Piergorgio Bucci (ITA), uczestnik igrzysk olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy – Wout-Jan van der Schans (NED), drugi w Finale Pucharu Świata Omaha 2017 Romain Duguet (SUI), Mistrz krajów bałkańskich Angelos Touloupis (GRE) oraz reprezentant gospodarzy, finalista PŚ Gabor Szabo Jr.

Stawka jest wysoka. Najlepsza piątka konkursu Pucharu Narodów zdobędzie kwalifikację do wielkiego finału EEF Series 2022, w którym zwycięska drużyna zdobędzie przepustkę do I dywizji Pucharu Świata.

Po ubiegłotygodniowych zawodach CSIO3* Deauville wiemy już, że w wielkim finale w Warszawie (8-11 września, Warsaw Jumping CSIO 4*) o zwycięstwo powalczą na pewno Belgia, Hiszpania, Irlandia, Portugalia i Szwecja.

Fot.: CSIO Budapest / lovasfoto.hu – Krisztina Hajdu