Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Opłatek wygrywa w konkursie PKO BP

10 września 2022

Reprezentant Polski Andrzej Opłatek zwyciężył w notowanym w światowym rankingu konkursie o nagrodę PKO Banku Polskiego. Drugie miejsce wywalczył utytułowany Holender Maikel van der Vleuten, a trzecie wicemistrz Polski Jaroslaw Skrzyczyński.

Jeźdźcy, w tym konkursie zwykłym, mieli do pokonania 12 przeszkód w tym trzy kombinacje podwójne, które wymagały oddania 15 skoków. Kręta trasa parkuru została zaprojektowana tak, że dawała możliwości wykonania skrótu już na przeszkodę nr 2. Znakomicie spisywali się w nim reprezentanci Polski. Prowadzenie kolejno obejmowali Malwiną Urbańska, Jarosław Skrzyczyński i Andrzej Opłatek. I to właśnie ostatni z wymienionych zwyciężył zgarniając nie tylko 26 000 zł nagrody, ale również 50 punktów do Longines Ranking. Dosiadał konia Le Cordial.

Jestem bardzo zadowolony. Le Cordial był w super formie od początku tych zawodów, więc bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. No i oczywiście wygrać konkurs w domu to daje dużo radości, także jestem bardzo zadowolony. To świetna prognoza przed jutrem. Pewnie każdy ma jakąś swoją indywidualną strategię, ja wiem na co stać mnie i mojego konia. On też jest w dobrej formie, więc spokojnie czekamy na jutrzejszy Longines EEF Series Final – powiedział.

Drugą pozycję wywalczył brązowy medalista mistrzostw świata Maikel van der Vleuten na Equus Tame.

Parkur dawał kilka opcji do wyboru, jeśli ktoś chciał wygrać, to musiała podjąć ryzyko skrótów. Ja się cieszę z tego, że zawody są świetnie zorganizowane i to jest naprawdę dobre doświadczenie dla naszych młodych, mniej doświadczonych koni, jak mój 8-letni ogier, na którym teraz wywalczyłem ten medal – powiedział.

Trzeci był Skrzyczyński na Jerico… chwilę po tym, jak wygrał gonitwę pokazową.

Konkurs CSIO4* o nagrodę PKO Banku Polskiego
1.Andrzej Opłatek / Le Cordial / 62.04 sec / Polska
2.Maikel van der Vleuten / Equus Tame / 63.30 sec / Holandia
3.Jarosław Skrzyczyński / Jerico / 64.37 sec / Polska

Fot. Łukasz Kowalski