Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Mocna obsada jeździeckiego święta Warsaw Jumping CSIO4*

7 września 2023

115 zawodników z 16 krajów pojawi się na starcie międzynarodowych zawodów Warsaw Jumping CSIO4*, które odbędą się w dniach 14-17 września na stołecznym Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Na liście startowej skokowych konkursów znalazły się nazwiska znanych jeźdźców z całej Europy, którzy staną do walki w niedzielnym Longines EEF Series Final, czyli finale Europejskiego Pucharu Narodów.

By walczyć o punkty światowego rankingu do polskiej stolicy przyjadą zawodnicy wysoko uplasowani w klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jednym z nich jest Max Kühner – mistrz Austrii i tegoroczny drużynowy brązowy medalista mistrzostw Europy, sklasyfikowany na jedenastej lokacie rankingowej listy. Austriacy pojawią się w Warszawie w bardzo mocnym składzie, praktycznie tym samym, w jakim sięgnęli po brąz kontynentalnego czempionatu. Nie zabraknie też drużynowego mistrza Europy z 2021 roku Bryana Balsigera, reprezentującego kadrę Szwajcarii, i jego kolegi z zespołu Dominika Fuhrera, który w tym samym roku zdobył mistrzostwo kraju. Na dobre starty mogą też liczyć Belgowie, którzy do przyjazdu na Służewiec nominowali m.in. Wilma Vermeira i Gillesa Thomasa, mających duże doświadczenie w międzynarodowych startach, w tym w prestiżowych rozgrywkach Global Champions League.

Uwaga tych doświadczonych zawodników skupi się na niedzielnym finale Longines EEF Series. Do walki o zwycięstwo w Europejskim Pucharze Narodów stanie 10 drużyn, w tym Polacy, którzy znakomicie prezentowali się podczas kwalifikacyjnych rozgrywek. Mocnym punktem biało-czerwonej kadry będzie obecność Jarosława Skrzyczyńskiego – trzykrotnego medalisty mistrzostw Polski seniorów, uczestnika finału Pucharu Świata i mistrzostw Europy, a także wielu konkursów zaliczanych do światowego rankingu. W piątce wybranej przez trenera Jana Vinckiera nie mogło zabraknąć także świeżo upieczonego mistrza Polski Tomasza Miśkiewicza, który jest obecnie liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Wraz z nimi na parkurze pojawi się wicemistrz kraju Dawid Kubiak, który bardzo dobrze skakał we wszystkich konkursach eliminacyjnych, przyczyniając się do czwartej lokaty naszej drużyny w półfinale w Deauville. Szkoleniowiec naszej kadry zdecydował się postawić również na Michała Tyszko, który w swoim tegorocznym debiucie w Pucharze Narodów pokazał świetne skoki, a także na młodego Adama Grzegorzewskiego. Ten utalentowany zawodnik reprezentował biało-czerwone barwy na mistrzostwach Europy w Mediolanie, a także przyczynił się do wywalczenia przez Polaków awansu do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Longines EEF Series Final rozpocznie się w niedzielę 17 września o godzinie 11:00, lecz w poprzedzających go dniach również nie zabraknie sportowych emocji. Warsaw Jumping CSIO4* po raz kolejny wychodzi naprzeciw miłośnikom jeździectwa, łącząc w sobie nie dwie, a trzy konkurencje – skoki przez przeszkody, wyścigi konne i paraujeżdżenie. Konkursy tej ostatniej będą szansą dla zawodników na zdobycie punktów kwalifikacyjnych na przyszłoroczne igrzyska, a bliskość służewieckiej bieżni pozwoli zawodnikom skoków przez przeszkody spróbować swoich sił na koniach wyścigowych. Nie zabraknie także wielu atrakcji dla kibiców, którzy oprócz podziwiania z bliska sportowej rywalizacji na wysokim poziomie, będą mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty wystawców i strefy gastronomicznej, a także obejrzenia zawodów hobby horse.

Kompletna lista startowa dostępna jest TUTAJ.