Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Medale dla Polaków w finale rundy Młodych Koni!

24 lipca 2021

Kolejne medale dla Polaków podczas Warsaw Jumping CSIO 4* LONGINES EEF Series! Antoni Strzałkowski na Jamince P wygrał sobotni konkurs CSIYH (3YH) z rozgrywką (135/140 cm) o nagrodę Krajowej Spółki Cukrowej, a srebro tego finału rundy Młodych Koni wywalczył Mściwoj Kiecoń na Cleany vd Kattevennen Z!

Rywalizowało 28 par, a parkur na czysto i w normie czasu pokonało 12 duetów. W rozgrywce najlepiej spisał się Antoni Strzałkowski na 7-letniej klaczy KWPN Jaminka P nie zaliczył żadnej zrzutki, finiszując z czasem 33.91.

Zwycięstwo cieszy szczególnie, bo z Jaminką pracujemy od niecałych dwóch miesięcy, to są nasze bodajże czwarte wspólne zawody. To ambitna, szybka klacz, ekonomiczna w skoku, szybko się składa. W domu pokorna, a gdy wyjeżdża na plac to odpala się w niej ogień” – mówił 28-letni przedstawiciel podwarszawskiego KJ Strzała Krubiczew.

To bardzo przyszłościowy koń i jak tak dalej będziemy pracować to na pewno przyjdą większe sukcesy” – podkreślił jeździec, który 15 lipca, również na Jamice, wygrał jeden z konkursów dla młodych koni rozgrywanych w ramach CSI Biskupiec.

W jego opinii parkur na Służewcu był trudny – przeszkody wysokie, a ustawienie trudne technicznie. Strzałkowski dziwił się, że aż tyle par pokonało go bez zrzutek.

Drugie miejsce zajął Mściwoj Kiecoń, który na 7-letniej Cleany vd Kattevennen Z w rozrywce uzyskał 34.31.

W rozgrywce przy takiej liczbie koni nie było czasu na kalkulacje. Starałem się jechać jak najszybciej. Przytrzymałem konia jadąc do szeregu, aby wyrównać tempo. I wydaje mi się, że to tutaj właśnie straciłem te 0,4  sekundy, o które wyprzedził mnie Antoni” – relacjonował 34-letni Kiecoń.

Brąz wywalczył Niemiec Gerrit Nieberg, który na hanowerze Cwept ukończył w czasie 36.19. To dla niego trzeci krążek tego koloru – w piątek na tym samym wierzchowcu był trzeci w konkursie zwykłym CSIYH (2YH) o nagrodę CASE IH, a po południu dosiadając westfalskiego Bena zajął trzecie miejsce w konkurs Grand Prix o nagrodę PKN Orlen.

Pełne wyniki TUTAJ