Countdown to the event

days
hours
mins
secs

LONGINES EEF SERIES W MANNHEIM

5 maja 2022

Pierwsze zawody tegorocznej edycji Longines EEF Series (LES) odbędą się w Niemczech. To właśnie CSIO3* w Mannheim (6-10 maja) będzie gospodarzem pierwszego etapu serii zapoczątkowanej przez Europejską Federację Jeździecką (EEF)

Rozpoczęta w 2020 r., a następnie przełożona z powodu COVID-19, w zeszłym roku seria Longines EEF miała skrócony kalendarz z powodu ograniczeń pademicznych. Seria w sezonie 2022 powraca w pełnej wersji: 8 regionalnych kwalifikacji, 2 półfinały i finał podczas WARSAW JUMPING CSIO 4*.

Pierwsze kwalifikacje regionalne rozpoczną się 8 maja o godzinie 13.00 na MVV-Reitstadion w Mannheim. Drużyny rywalizujące o punkty to Austria, Niemcy, Czechy, Węgry, Słowenia, Słowacja i Szwajcaria, które połączą swoje wyniki z tego weekendu z drugimi kwalifikacjami w Bratysławie (19-22 maja) i uplasują się w pierwszej piątce drużyn do półfinału dla Regionu Centralnego.

Gospodarzem toru wyznaczonym na CSIO3* i Puchar Narodów jest Niemka Christa Jung. 

TRANSMISJA >>>

Theo Ploegmakers, prezes EEF:

„Cieszę się, że w tym tygodniu w Mannheim rozpoczynamy sezon. Longines EEF Series to wyjątkowe zawody mające na celu budowanie siły drużyn narodowych i aktywne zachęcanie do uwzględniania, przy doborze członków ekip, młodych talentów.

Szansa na reprezentowania swojego kraju w konkursach Pucharu Narodów to ogromny zaszczyt dla każdego zawodnika. Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia. Dziękuję Organizatorom oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas, zaangażowanie i wsparcie w pomyślne wprowadzenie serii.”