Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Longines EEF Series w Atenach dla Włochów

5 czerwca 2022

Włochy wygrały Puchar Narodów Longines EEF w Atenach, który odbył się w niedzielę 5 czerwca. Zespół utworzony przez Omara Bonomelli/Chippendel de la Tour (0.0), Emilio Bicocchi/Delirio delle Sementarecce (0.04), Paolo Paini/Japonica di Ca’ San Giorgio (8.04.) ) i Bruno Chimirri/Samara (0/DNS) ukończyli obie rundy z łącznie 8 punktami karnymi. Grecja zajęła drugie miejsce z wynikiem 16 punktów karnych, a Rumunia trzecie z 17.

Prowadząc po pierwszej rundzie bez błędów, Włochy wystawiły trzy 8-letnie konie, które zadebiutowały w Pucharze Narodów, dosiadane przez doświadczonych jeźdźców: Delirio delle Sementarecce, Japonica di Ca’ San Giorgio i Samara. Wszystkie trzy konie urodziły się i zostały wyhodowane we Włoszech i są zarejestrowane w księdze stadnej MIPAAF. To po raz kolejny podkreśla cele tej serii w formowaniu „następnego pokolenia” nie tylko jeźdźców, ale także koni, dając im szansę na zdobycie doświadczenia i rozwój, aby później rywalizować na najwyższych szczeblach tego sportu.

Wśród jeźdźców rywalizujących dzisiaj najmłodsza była Bułgarka Ivana Angelova, która niedawno skończyła 17 lat. Obecnie jest najmłodszą zawodniczką, która startowała w Longines EEF Nations Cup.

Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem toru w Olimpijskim Ośrodku Jeździeckim w Markopoulo był Włoch Elio Travagliati.