Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Kwalifikacja w Madrycie

5 czerwca 2022

Hiszpańska drużyna wygrała Longines EEF Series Nations Cup Madrid, piąty etap Longines EEF Series 2022.

Zespół w składzie: Manuel Fernandez Saro/ Acoufina PS (0/0), Mariano Martinez Bastida/ Belano vd Wijnhoeve Z (EL/8), Santiago Nuñez Riva/ Valentino de Hus Z (0/0), Eduardo Alvarez Aznar /Full Option van’t Zand (0/0) i Chef d’Equipe Carolo Lopez-Quesada, pojechał nienagannie. Wszyscy zawodnicy zaliczyli po dwa czyste przejazdy. Na liście startowej było dziesięć drużyn: Belgia, Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Chile, Meksyk i USA.

Prowadząca już po pierwszej rundzie Hiszpania była poważnie zagrożona tylko przez Belgię, która finalnie zajęła II miejsce. Trzeci stopień na pudle finalnie zajęła Irlandia z ośmioma punktami karnymi.

Ten ekscytujący Puchar Narodów odbył się w pięknym ośrodku Club de Campo Villa w Madrycie na dużej, trawiastej arenie. Centrum jeździeckie w Madrycie zawsze gościło najlepsze imprezy, takie jak CSIO, a w 2011 roku odbyły się tam Mistrzostwa Europy w skokach przez przeszkody.

Zgodnie z oczekiwaniami, parkur zbudowany przez Hiszpankę Isabel Fernandez de Canete wypełnił założenie, aby jeźdźcy i konie mieli warunki jak na najlepszych 5* zawodach, podczas gdy wysokość skoków mieściła się w granicach dozwolonych dla konkursów 3* .

Na uwagę zasługuje fakt, że brytyjska ekipa wystawiła trzech bardzo młodych jeźdźców należących do znanych rodzin jeździeckich: 19-letnią Siennę Charles, która jest córką Petera Charlesa oraz 19- i 23-letnich braci – Olivera i Williama Fletcherów, których rodzicami są Graham i Tina Fletcher. Kolejnym młodym jeźdźcem o słynnym jeździeckim nazwisku był 21-letni Belgijczyk – Thibault Philippaerts.