Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Komitet Honorowy

OLGIERD CIEŚLIK
PREZES ZARZĄDU TOTALIZATORA SPORTOWEGO
PRZEWODNICZĄCY KOMITETU HONOROWEGO

Szanowni Państwo,

Służewiecki Tor Wyścig Konnych od wielu lat jest areną najważniejszych i najciekawszych krajowych oraz międzynarodowych wydarzeń związanych ze sportami konnymi. Do Warszawy ściągają najlepsi zawodnicy z całego świata. Głównym powodem są oczywiście rozgrywane tu wyścigi, ale w lipcu tego roku czeka nas jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series, który odbywa się podczas zawodów Warsaw Jumping CSIO4*. Organizatorem tego sportowego święta jest Totalizator Sportowy. Warto podkreślić, że pula nagród przekroczyła 1 900 000 zł. Takie kwoty gwarantują zainteresowanie wydarzeniem najlepszych zawodników światowej klasy, a to z kolei zapowiada arcyciekawe współzawodnictwo!

Na zakończenie chcę podkreślić, że zorganizowanie w Polsce Finału Pucharu Narodów Longines EEF Series to powód do dumy i radości dla wszystkich miłośników sportów konnych w naszym kraju. Oby takich wydarzeń było jak najwięcej!

Życzę wszystkim Państwu, abyśmy przeżywali #WielkieChwile podczas WARSAW JUMPING CSIO4* LONGINES EEF Series!

 

JACEK SASIN
MINISTER AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH

Drodzy Miłośnicy Jeździectwa! Szanowni Państwo!

Przed nami kilka dni pełnych emocji! Cieszę się, że nasza stolica stanie się areną zmagań o Puchar Narodów w rozgrywkach EEF Series. To wspaniała wiadomość dla wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu.

Podczas wspomnianego już finału, Grand Prix i kilku innych interesujących międzynarodowych konkursów będziemy mogli obserwować rywalizację między najlepszymi skoczkami z Europy. Biało-czerwoni wystąpią w roli gospodarzy. W składzie polskiej reprezentacji podziwiać będziemy doświadczonych zawodników. Wierzę, że na Torze Wyścigów Konnych Służewiec spełnią się ich sportowe marzenia.

Warsaw Jumping 2021 to wyjątkowe wydarzenie, w które angażują się spółki Skarbu Państwa. Organizatorem jest Totalizator Sportowy a wśród sponsorów i partnerów znajdziemy naszych narodowych czempionów: PKN Orlen, PKO Bank Polski czy KGHM. Według szacunków ekspertów państwowe firmy przeznaczają na wsparcie rozwoju polskiego sportu ponad 200 milionów złotych rocznie. Jako minister aktywów państwowych jestem z tego bardzo dumny.

Wszystkim uczestnikom tych prestiżowych zawodów życzę owocnej rywalizacji a widzom niezapomnianych wrażeń!

 

GRZEGORZ PUDA
MINISTER ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

Szanowni Państwo,

Warszawski tor wyścigów konnych Służewiec będzie w tym roku miejscem organizacji Finału Pucharu Narodów Longines EEF Series w ramach Warsaw Jumping CSIO4. To jedne z najważniejszych zawodów jeździeckich organizowanych w tym sezonie w Europie, popularyzujące sporty jeździeckie oraz hodowlę koni.

Rolnictwo, to także hodowla koni, tutaj na torze wyścigów konnych widać to najlepiej, musimy pamiętać, że za każdym startującym koniem stoi ciężka praca jego hodowcy.

Dziękuję wszystkim organizatorom i sponsorom za ich wkład w popularyzację branży końskiej. Mam nadzieję, że wydarzenie to na stałe zapisze się w kalendarzu imprez sportowych.

Ranga zawodów oraz pula nagród gwarantuje udział w tej imprezie najlepszych zawodników z całej Europy.

Wszystkich miłośników koni zapraszam na warszawski tor wyścigów konnych i życzę wielu niezapomnianych chwil podczas finału Longines EEF Series w Warszawie.

 

MAŁGORZATA GOŚNIOWSKA-KOLA
P.O. DYREKTOR GENERALNY KRAJOWEGO OŚRODKA WSPARCIA ROLNICTWA

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością przyjęłam zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym zawodów Warsaw Jumping CSIO 4*, które odbędą się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Reprezentuję bowiem instytucję nadzorującą 38 spółek hodowli roślin i zwierząt o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Wśród nich znajduje się 20 spółek, w których hoduje się 9 najważniejszych ras koni w polskiej hodowli. Spółki KOWR odgrywają wiodącą rolę w kreowaniu i upowszechnianiu postępu biologicznego w polskim rolnictwie, który jest obecnie uważany za najważniejszy czynnik oddziałujący na wzrost efektywności rolniczej, zarówno z punktu widzenia wzrostu ilości, jak i jakości produktów rolnych. Spółki KOWR dysponują cennym materiałem genetycznym roślin i zwierząt gospodarskich. Stanowi on bazę dla osiąganego postępu biologicznego, który w postaci nowych odmian roślin oraz kolejnych pokoleń zwierząt hodowlanych dostępny jest dla krajowego rolnictwa.

Wydarzenie na Służewcu bez wątpienia jednoczy jeźdźców, miłośników koni oraz publiczność. Atrakcyjność programu sportowego zawodów zagwarantuje siedem interesujących międzynarodowych konkursów, a punktem kulminacyjnym będzie finał Longines EEF Series – Finał Europejskiego Pucharu Narodów. Jestem przekonana, że zgromadzi on najlepszych jeźdźców z Europy i zapewni spoprtową rywalizację o zwycięstwo. Jednym z elementów Warsaw Jumping CSIO 4* będą Targi sprzętu jeździeckiego, które stanowić będą wielką atrakcję dla miłośników koni i jeździectwa.

Wszystkim jeźdźcom życzę sukcesów sportowych, a publiczności dużo emocji podczas konkurencji jeździeckich i wspaniałej zabawy.

 

KONSTANTY RADZIWIŁŁ
WOJEWODA MAZOWIECKI

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na Warsaw Jumping CSIO4*. Przyznanie Warszawie organizacji Finału Europejskiej Serii Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody to duże wyróżnienie.

Tor Wyścigów Konnych na Służewcu będzie gościć najlepszych sportowców z jedenastu krajów Europy, w tym z Polski. Z nadzieją czekam na ich rywalizację w niedzielę 25 lipca. Będzie to czas wielkich emocji dla kibiców naszej narodowej drużyny. Wspaniałych wrażeń można się spodziewać także w pozostałe dni, podczas konkursów indywidualnych. Wierzę, że wydarzenie to zaspokoi najbardziej wyszukane oczekiwania koneserów i amatorów hippiki. Gwarancją niezapomnianych przeżyć będzie obecność utalentowanych zawodników i zachwycających swym pięknem, wspaniale wytrenowanych koni. Liczę również, że docenią Państwo bogaty wybór sprzętu i akcesoriów wystawionych przez producentów w ramach targów towarzyszących zawodom.

Jestem przekonany, że impreza przyciągnie liczną publiczność. Organizatorom życzę sukcesu, widzom – znakomitej zabawy, a skoczkom i wystawcom – satysfakcji ze spełnionych nadziei.

 

ADAM STRUZIK 
MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Szanowni Państwo,

Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series, odbywający się podczas zawodów Warsaw Jumping,
to wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było. O jego wyjątkowości świadczy połączenie rangi imprezy, rekordowej puli nagród, a także uczestników reprezentujących światowy poziom. Nie można też pominąć widowiskowego charakteru rozgrywek, podczas których będziemy mogli obserwować spektakl pięknej pracy zespołowej. Bo warunkiem sukcesu w skokach jeździeckich jest uzyskanie idealnej harmonii w niezwykłym duecie człowieka i zwierzęcia. Nie bez znaczenia jest też miejsce, w którym zawody się odbywają. Służewiecki hipodrom – zlokalizowany w sercu Warszawy – jest perełką wśród tego typu europejskich konstrukcji.

 

Na Mazowszu, w ramach zawodów Warsaw Jumping, mamy zaszczyt gościć najważniejsze osobistości w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Mam świadomość, że prestiżowa impreza przyciągnie uwagę nie tylko świata jeździeckiego, ale także biznesu, kultury i polityki. I wierzę, że uda nam się tę uwagę zatrzymać na dłużej. Życzę wszystkim uczestnikom wydarzenia wielu niezapomnianych wrażeń. A gdy już sportowe emocje opadną, zachęcam do odkrywania bogactwa całego Mazowsza.

 

RAFAŁ TRZASKOWSKI
PREZYDENT MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

Warszaw została gospodarzem wyjątkowego wydarzenia hippicznego – Finału Pucharu Narodów Longines EEF Series, który odbędzie się podczas zawodów Warsaw Jumping CSIO4*. Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rywalizować będą czołowi skoczkowie z Europy, co z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych emocji wszystkim zgromadzonym. Bardzo się cieszę, że stolica Polski stanie się na kilka dni centrum europejskiej hippiki.

Dziękuję za zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym Warsaw Jumping CSIO4*. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wielka przyjemność. Mam nadzieję, że to znakomite wydarzenie zapisze się na stałe w kalendarzu imprez sportowych w Warszawie, a warszawiacy będą mogli regularnie podziwiać rywalizację utytułowanych jeźdźców, co także przyczyni się do popularyzacji tego rodzaju aktywności w naszym mieście.

Warszawiacy chętnie uprawiają sporty, a my staramy się odpowiadać na ich potrzeby wciąż rozbudowując infrastrukturę, a także zachęcając do próbowania swoich sił w różnych dyscyplinach. Jestem przekonany, że Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series także się do tego przyczyni i pozwoli zwiększyć grono entuzjastów tego wyjątkowego sportu.

Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w Warsaw Jumping CSIO4*, a także do kibicowania i wspierania uczestników. Natomiast zawodniczkom i zawodnikom życzę wytrwałości, powodzenia w zmaganiach pucharowych oraz wielu niezapomnianych chwil spędzonych w Warszawie na wyjątkowym Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

 

JAN SOŁTYSIAK
PREZES POLSKIEGO ZWIĄZKU JEŹDZIECKIEGO

Szanowni Państwo,

To wielki zaszczyt dla polskiej sceny jeździeckiej tworzyć tak wielkie wydarzenie jak Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series. Po raz pierwszy w Warszawie w otoczeniu niezwykłej architektury służewieckiego Toru na arenie spotkają się najwybitniejsi europejscy zawodnicy dyscypliny skoków przez przeszkody. Rywalizowali oni w kwalifikacjach w całej Europie, aby móc spotkać się i zawalczyć o zwycięstwo właśnie tutaj, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Jestem niezmiernie dumny, że mogę wspierać to wydarzenie, które przez połączenie tętniącego życiem sezonu wyścigowego z zawodami w skokach przez przeszkody na najwyższym poziomie da początek nowemu etapowi w polskim jeździectwie i zapisze się ono na kartach historii. Mam nadzieję, że Warsaw Jumping Longines EEF Series Finał zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom. Życzę zawodnikom powodzenia w tej sportowej rywalizacji, a widzom – niezapomnianych emocji.