Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Irlandia wygrywa Puchar Narodów Longines EEF w Lizbonie

28 maja 2022

100. edycję portugalskiego CSIO i czwarty etap Longines EEF Nations Cup Series 2022 wygrała drużyna Irlandii.

Z Taylorem Vardem jako szefem ekipy, zespół składający się z Richarda Howleya dosiadającego Consulent de Prelet Z (0/0), Jessiki Burke z Namamią (0/8), Kevina Gallaghera z Ballypatrickiem Flamenco (4/0) i Jenny Rankin na koniu Carmela Z (4/0), finiszował z czterema punktami na koncie, pokonując Francję i Hiszpanię, które zajęły w kolejności drugie i trzecie miejsce.

Sukces Irlandii był wynikiem znakomitego drugiego nawrotu. Po pierwszym nawrocie drużyna Irlandczyków była druga, za Francją. Dzięki trzem czystym przejazdom w wykonaniu Richarda Howley’a, Kevina Gallagher’a i Jenny Rankin awansowali, wyprzedzając Francuzów.

Bezbłędny przejazd Jenny Rankin okazał się decydujący, wywierając presję na francuskiego zawodnika Oliviera Perreau, który na GL Events Dorai d’Aiguilly  miał dwie zrzutki, co dało zwycięstwo Irlandczykom.

Duża trawiasta arena w Sociedade Hípica Portuguesa, jeden z najsłynniejszych międzynarodowych obiektów, gdzie rozgrywane są konkursy w skokach przez przeszkody, pozwoliła dziewięciu rywalizującym drużynom zdobyć doświadczenie w rywalizacji na trawie.

Parkur zbudowany przez Portugalczyka Bernardo Costa Cabrala był płynny i pozwalał koniom iść do przodu. Jest to cecha charakterystyczna dla tras budowanych podczas kwalifikacji Longines EEF Series. Trasa miała jednak kilka naprawdę trudnych elementów, które wymagały szczególnej uwagi, takich jak podwójna linia z wodą, która okazała się bardzo selektywny.

Etap w Lizbonie był pierwszym dla regionu Zachodniego w Longines EEF Series. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny w Madrycie.