Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Gorla rozpoczyna serię Longines EEF

23 kwietnia 2021

W nadchodzący weekend na CSIO3* Gorla Minore w Varese we Włoszech, gdzie odbędzie się pierwszy etap nowej serii Longines EEF, zapisze się w historii Pucharu Narodów.

Pomimo wielu wyzwań związanych zarówno z pandemią Covid-19, jak i niedawną epidemią EHV u koni, drużyny z 11 krajów entuzjastycznie zgłosiły się do otwarcia sezonu. W sporcie jeździeckim panuje ogromne oczekiwanie na powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Mimo, że niektóre rzeczy mogą być zupełnie inaczej zorganizowane w obecnej sytuacji, wymagającej dużej ostrożności zarówno w odniesieniu do zdrowia ludzi, jak i koni, wiele kwestii pozostanie bez zmian. Emocje związane z Pucharem Narodów w skokach przez przeszkody nie mają sobie równych, a duma z wywieszenia flagi swojego kraju sprawia, że zawodnicy dają z siebie wszystko.

Zastępując dawną Dywizję 2, seria Longines EEF stwarza nową platformę dla rozwoju jeździectwa w całej Europie, która jest podzielona na cztery grupy regionalne – Północ, Południe, Zachód i Region Środkowy. Zawodnicy z każdego z 38 krajów należących do EEF mogą wziąć udział w siedmiu zaplanowanych eliminacjach, które poprowadzą ich aż do finału, który odbędzie się w lipcu w Warszawie. W tych niepewnych czasach nie można oczywiście przewidzieć, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, ale zarówno Longines, jak i EEF są w pełni zaangażowane w tworzenie jak najszerszego programu wydarzeń w nadchodzących miesiącach.

Po inauguracyjnym etapie we Włoszech, 6 czerwca seria zawita do stolicy Grecji Aten, 11 czerwca do Uggerhalne w Danii, 20 czerwca do Bojouristhe w Bułgarii, a 27 czerwca do Drammen w Norwegii. Ostatnia runda kwalifikacyjna odbędzie się 9 lipca w Budapeszcie na Węgrzech, a finał 25 lipca w Warszawie. Zapowiada się zatem bardzo pracowite lato.

Zachęcamy, aby w skład drużyn wchodziła przynajmniej jedna amazonka oraz młody, dobrze zapowiadający się jeździec. Brytyjczycy potraktowali to poważnie, wystawiając w pierwszym etapie trzy panie, w tym 23-letnią Georgię Tame, która prawdopodobnie wiele się nauczy, rywalizując u boku sześciokrotnego olimpijczyka i dwukrotnego zdobywcy Pucharu Świata FEI Johna Whitakera, który w wieku 65 lat ma wiele mądrych rad do zaoferowania.

Na liście startowej znajduje się wielu innych weteranów, takich jak Maria Larocca z Argentyny, Niemiec Hans-Dieter Dreher i Sergio Alvarez Moya z Hiszpanii. Jednak dzięki temu, że w tej serii położono nacisk na zwiększenie szans na rywalizację dla wszystkich, w tym dla następnego pokolenia, oczy będą zwrócone na wiele wschodzących gwiazd. W wieku zaledwie 25 lat Niemiec Guido Klatte Jr zdobył już miejsce w pierwszej drużynie swojego kraju, podczas gdy we włoskiej kadrze znajduje się obecny Młodzieżowy Mistrz Olimpijski, 18-letni Giacomo Casadei.  

Tak więc jutro, w sobotę 24 kwietnia, 11 krajów, które zdecydowały się wziąć udział w zawodach to Argentyna, Austria, Czechy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, gospodarze z Włoch, Holandia, Słowacja, Hiszpania i Szwajcaria. A wraz z zawodnikami z Belgii, Brazylii, Irlandii i Słowenii na CSIO3* Gorla pojawią się flagi 15 krajów.

To będzie wspaniały początek sezonu, a każdy ma możliwość oglądania wszystkich wydarzeń w Equieffe Equestrian Centre, śledząc transmisję na żywo, począwszy od 11:30 czasu lokalnego.