Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Gorące emocje na początek Warsaw Jumping CSIO 4*

22 lipca 2021

Szwajcar Edouard Schmitz na koniu Quno wygrał najważniejszy z konkursów pierwszego dnia zawodów Warsaw Jumping CSIO 4* – zaliczany do światowego rankingu konkurs kwalifikacyjny do Grand Prix (150 cm) o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Parkur o długości 490 metrów,  z 12 przeszkodami w tym aż trzema podwójnymi kombinacjami, pokonał bezbłędnie, w czasie 67,88.

O zwycięstwie w tym konkursie na punkty i czas decydowała przede wszystkim płynność wykonania zakrętów plus dynamika na długich liniach.  Z tą nie miał problemów… były alpejczyk, bowiem 21-letni reprezentant Szwajcarii do niedawna równolegle uprawiał jeździectwo wraz z narciarstwem, na wysokim juniorskim poziomie.

Wspaniały dzień i motywacja do tego, by w kolejnych konkursach pojechać równie dobrze, ale jeszcze lepiej. Swojej strategii, czy klucza do sukcesu rywalom nie zdradzę” – mówił z uśmiechem.

Poza nagrodą finansową, na konto Schmitza trafi 50 punktów do światowego rankingu oraz nagrody za poranny konkursie dwufazowy CSIYH (1YH), w którym na najwyższy stopień podium „dowiózł” go 8-letni wałach Ilusion (KWPN/ Don Diablo HX / Voltaire).

Zaledwie o pół sekundy gorszy od zwycięzcy był mistrz Polski Wojciech Wojcianiec na doświadczonym ogierze Naccord Melloni. Po słabszym występie w Sopocie wierzchowiec wyraźnie wraca do formy i może być pomocny w dalszych tegorocznych reprezentacyjnych startach Polaka.

Dzisiejszy konkurs oceniam jako szybki. W pierwszej piątce były niewielkie różnice czasu. Parkur fajny do galopowania, parę ciekawych rozwiązań technicznych. Udało się je ciekawie rozwiązać” – powiedział zawodnik, finiszujący z czasem 68,40.

Jak tłumaczył, nie można było wymyślić ekstremalnych rozwiązań ponad to, co zawodnicy jechali wcześniej, dlatego wykorzystał fakt, że na parkur ustawiony przez Włocha Elio Travagliati, wjechał jako jeden z ostatnich.

Starałem się zrobić to samo, co po poprzednicy, tylko w równiejszym tempie, w równiejszym galopie” – podkreślił.

Na trzecim miejscu, z wynikiem 68,60, uplasował się Włoch Piergiorgio Bucci na 12-letnim Cochello. Zawodników dekorowali m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

Łącznie parkur pokonało bezbłędnie 16 z 45 startujących par. Była to jednocześnie kwalifikacja do jutrzejszego Grand Prix. O sześć miejsc walczyli zawodnicy startujący w Warszawie indywidualne, którzy w piątkowym głównym indywidualnym konkursie wystartują wraz z 44 reprezentantami swoich krajów na Puchar Narodów Longines EEF Series.

Wcześniej, w dwufazowym konkursie Średniej Rundy o nagrodę Toru Wyścigów Konnych Służewiec, zwyciężył Brytyjczyk Jackson Reed Stephenson na 9-letniej klaczy Muna vd Bisschop.

BILETY: TUTAJ

PEŁNE WYNIKI: TUTAJ

PROGRAM: TUTAJ

TRANSMISJA: TUTAJ

Materiał prasowy do pobrania tutaj 

fot. Łukasz Kowalski/Warsaw Jumping

 

—–

WARSAW JUMPING CSIO 4*

Wydarzenie hippiczne, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series odbywa się podczas zawodów Warsaw Jumping. Wysoka ranga zawodów oraz atrakcyjna pula nagród – ponad 1 900 000 PLN, gwarantują zainteresowanie branży jeździeckiej z całej Europy. Wydarzenie to, realizowane w otoczeniu unikalnej architektury warszawskiego Toru Służewiec, wpisuje się w kalendarz najważniejszych sportowych wydarzeń w 2021 roku, przyciągając uwagę nie tylko świata jeździeckiego, ale także biznesu, kultury i polityki.

Longines EEF Series

Podczas zawodów WARSAW JUMPING CSIO4* odbywa się Europejski Finał Pucharu Narodów LONGINES EEF SERIES FINAL – zwieńczenie cyklu Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody stworzonego przez Europejską Federację Jeździecką, który zastąpił FEI Nations Cup Europe Division 2. Rywalizacja została podzielona na cztery europejskie regiony – północny, południowy, centralny i zachodni. Prawo startu w serii otrzymało 38 narodowych Federacji – członków EEF. Na Longines EEF Series złożyły się kwalifikacje CSIO3*, półfinał i finał na warszawskim CSIO4*. Zwycięzca cyklu zostanie dopuszczony do rywalizacji w Longines FEI Jumping Nations Cup (czyli Dywizji 1) w 2022 roku.

Europejska Federacja Jeździecka

Europejska Federacja Jeździecka została założona w 2009 roku w celu zajęcia się problematyką jeździectwa na poziomie europejskim. Formalnie ustanowiona w lutym 2010 r. wraz z 27 federacjami narodowymi (NF), w tym z Włochami, EEF rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) w celu zwiększenia wpływu narodów europejskich w FEI, która na Zgromadzeniu Ogólnym w 2018 r. ujednolicił grupy FEI I i II w ramach grupy EEF. W 2015 roku rozpoczęła się współpraca między Europejską Federacją Jeździecką a Longines – sponsorem tytularnym, chronometrażystą i oficjalnym dostawcą zegarów Longines EEF Series. EEF obejmuje obecnie i reprezentuje 38 europejskich federacji narodowych.

LONGINES 

Działająca od 1832 roku w szwajcarskim Saint-Imier firma zegarmistrzowska Longines posiada doświadczenie przesiąknięte tradycją, elegancją i wydajnością. Dzięki wielopokoleniowemu doświadczeniu jako oficjalny chronometrażysta mistrzostw świata i partner międzynarodowych federacji sportowych, firma Longines od lat buduje silne i długotrwałe relacje w świecie sportu. Znana z elegancji swoich czasomierzy, marka Longines jest członkiem Swatch Group Ltd., wiodącego producenta zegarków na świecie. Marka Longines, ze swoim emblematem w kształcie skrzydlatej klepsydry, jest obecna w ponad 150 krajach.