Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Darragh Kenny triumfuje w Grand Prix CSI2*

10 września 2022

Irlandczyk Darragh Kenny na Cicomein VDL zwyciężył w wieczornym konkursie CSI2* o nagrodę marki LOTTO, pod patronatem Polskiego Radia Trójka. Rywalizacją o Grand Prix CSI2* zakończyliśmy trzeci dzień Warsaw Jumping.

 Jestem przeszczęśliwy. To był dobry, choć nieco trudny tor i czułem się na nim świetnie. Jutro już nie startuję, więc to znakomite zakończenie Warsaw Jumping – skomentował.

Drugie miejsce zajął Holender Loewie Joppen na Important Style VK, a trzeci był Austriak Gerfried Puck, który startował na Idiaal Special H.J.

Czułem się świetnie, a mój koń skakał tak dobrze jak wczoraj – tak konkurs podsumował Holender, który w piątek wieczorem sięgnął po zwycięstwo.

Przegrać z takim zawodnikiem jak Darragh Kenny to żaden wstyd. To pięciogwiazdkowy i bardzo szybki jeździec – chwalił zwycięzcę.

Do pokonania jeźdźcy mieli 13 przeszkód (16 skoków) w tym trzy kombinacje – dwie podwójne i jedną potrójną. Szczególnie dużo błędów przytrafiało się na okserze otwierającym pierwszą z nich (4A). Dodatkowym utrudnieniem były niewątpliwie warunki – nie wszystkie konie dobrze radzą sobie z konkursami rozgrywanymi przy sztucznym oświetleniu. Zawody Warsaw Jumping CSIO4* należą do nielicznych w Polsce odbywających się w tak efektownym anturażu.

W rozgrywce o zwycięstwo walczyło 12 zawodników, dokładnie tylu ile płatnych miejsc przewidziano w konkursie. Andrea Colombo zbudował parkur z 7 przeszkód (8 skoków), z ostatnią linią prowokującą do ryzykownej jazdy, co gwarantowało wysoki poziom emocji nie tylko u zawodników, ale również u licznie zgromadzonej publiczności. Jako pierwszy rozgrywkę bezbłędnie ukończył reprezentant Polski Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor, był on jednocześnie najlepszym z naszych reprezentantów w tym konkursie, plasując się na miejscu 5.

Zwycięzca otrzymał 50 punktów do Longines Ranking i nagrodę finansową w wysokości 26 000 zł.

 

Konkurs Grand Prix CSI2* o nagrodę marki LOTTO pod patronatem Polskiego Radia Trójka

1. Darragh Kenny / Cicomein VDL / 36.88 sec / Irlandia

2. Loewie Joppen / Important Style VK / 38.64 sec / Holandia

3. Gerfried Puck / Idiaal Special H.J. / 40.90 sec / Austria

 

Pełne wyniki TUTAJ

Fot. Łukasz Kowalski