Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Dania triumfuje w Longines EEF Series w duńskim Uggerhalne

12 czerwca 2021

Spektakularna rozgrywka w skokach przez przeszkody zakończyła się zdobyciem Pucharu Narodów Longines EEF w Uggerhalne przez gospodarza, czyli Danię. Zawody drużynowe CSIO3* organizowane przez Equitour Denmark były czwartym etapem Longines EEF Nations Cup Series 2021 i zadecydowały również o tym, które dwa narody z Regionu Północnego, mianowicie Dania i Norwegia, zakwalifikowały się do finału serii, który odbędzie się w lipcu w Warszawie.

Dwanaście drużyn skakało w pierwszej serii, po której Dania i Belgia prowadziły z 4 błędami i to właśnie te dwa zespoły, które zakwalifikowały się do rozgrywki, zakończyły drugą serię z 8 błędami. Zascha Nygaard Andreasen z Danii dosiadająca Quinna była najszybsza, osiągając czas 37,56, pokonując Belga Thibeau Spits na Classic Touch DH (38,84), dając tym samym zwycięstwo drużynie.         

Oto wyniki uzyskane przez zwycięzców, którzy również zaliczyli dwie podwójne czyste rundy: Zascha Nygaard Andreasen / Quinn (0/0; 0-37.56), Konstantin Deeken Künnemann / AK’s Crowney (4/8), Emil Hallundbæk / Chalisco (4/4) i Andreas Schou / Quadrosson ASK (0/0).

„Zwycięstwo jest zawsze wspaniałe, ale jeszcze bardziej wyjątkowe przed własną publicznością, nawet jeśli z powodu pandemii było dziś niewielu widzów,” powiedział szef duńskiego zespołu Bo K. Møller. “Po tym jak trzykrotnie zajmowaliśmy drugie miejsce, wspaniale było stanąć dziś na podium już jako zwycięzca. Wszyscy zawodnicy zostali już wybrani do drużyn Pucharu Narodów, choć dwóch z nich ma zaledwie 23 lata, kolejny 26, a czwarty 44. To młoda ekipa, która pracuje nad zdobyciem doświadczenia i dalszym rozwojem. Wspólnie omawialiśmy strategię, jaką powinniśmy obrać na rozgrywkę, zastanawialiśmy się, która kombinacja konia i jeźdźca będzie szybsza i w końcu wszyscy zgodziliśmy się, że wybieramy Zaschę Nygaarda Andreasen, która jest obecnie w świetnej formie, co sama również udowodniła!”

Wielka Brytania zajęła trzecie miejsce (8/0), a Norwegia czwarte (12/0) i zdołała zakwalifikować się do finałów w Warszawie, jako że Belgia startuje w Regionie Centralnym, a Wielka Brytania już się zakwalifikowała.

Longines EEF Nations Cup Series 2021: jak wygląda sytuacja

Po rozegraniu czterech etapów EEF Nations Cup Series 2021 przed nami ostatnie występy. Piąty i ostatni konkurs kwalifikacyjny Pucharu Narodów zaplanowano na przyszły tydzień, od 17 do 20 czerwca, a odbędzie się on w Bułgarii w Bojourishte. Następnie w kalendarzu czas na półfinały, które odbędą się w Budapeszcie (8-11 lipca), a następnie wielki finał w Warszawie (22-25 lipca) zarezerwowany dla 10 najlepszych drużyn zakwalifikowanych w czterech regionach serii: Region Północny; Region Zachodni; Region Centralny i Region Południowy.

W chwili obecnej pięć krajów ma zagwarantowane miejsce w warszawskim finale: trzy z Regionu Zachodniego (Irlandia, Wielka Brytania i Hiszpania) i dwa z Regionu Północnego (Dania i Norwegia).

O tym, które z tych pięciu narodów zostaną wyłonione, trzeba będzie poczekać do półfinału w Budapeszcie, gdzie zmierzy się najlepsza piątka z Regionu Centralnego (Czechy, Szwajcaria, Niemcy, Austria i Słowacja) oraz najlepsza piątka z Regionu Południowego, która zostanie sklasyfikowana po zakończeniu Longines EEF Nations Cup w Bojourishte w niedzielę 20 czerwca.