Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Bułgaria prowadzi po pierwszym etapie EEF Nations Cup Series w Gorla Minore

28 kwietnia 2023

Reprezentacja Bułgarii prowadzi po pierwszym etapie Longines EEF Nations Cup Series. Zawody we włoskim Gorla Minore zainaugurowały cykl Europejskiego Pucharu Narodów, którego wielki finał odbędzie się 17 września w Warszawie podczas Warsaw Jumping CSIO4* na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Trzecia edycja Longines EEF Series wystartowała 28 kwietnia w Gorla Minore (ITA). Symbolicznie, bo to właśnie Włosi triumfowali podczas dwóch ubiegłych finałów w Warszawie. Teraz jednak nic jeszcze nie jest przesądzone, a obrońcy tytułu będą musieli na niego ponownie ciężko pracować.
Znakomitą formę na włoskim parkurze pokazała Francja, która zaprezentowała aż sześć czystych przejazdów i skończyła piątkowy konkurs z najlepszym wynikiem. Za nimi uplasowali się Portugalczycy, Belgowie i Niemcy, ale mimo podium w konkursie te ekipy nie brały udziału w rywalizacji o cenne pozycje w rankingu EEF Series, gdyż w Gorla Minore o punkty walczyły jedynie kraje regionu południowego. W tej grupie znalazły się: Bułgaria, Grecja, Rumunia, Turcja, Ukraina i Włosi.

Prowadzenie w rankingu objęła zatem drużyna z Bułgarii, która zgromadziła na swoim koncie dziewięć punktów karnych. Startowali w składzie: Ruslan Petkov/Chaccolino (0/8), Rossen Raitchev/Independent (4/0), Konstantin E. van Damme/Caesar Z (0/1) i Ivaylo Bonev/Othello van de Vlasbloemhoeve (4/4). Gospodarze, czyli Włosi, musieli zadowolić się drugim miejscem z dorobkiem dwunastu punktów. Podium uzupełnił zespół z Turcji, który w obu rundach zanotował łącznie cztery błędy (16 pkt).

“Jestem przekonany, że tegoroczna seria zapewni nam jeszcze wiele emocji, a ja niezwykle cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli gościć najlepszych podczas finału w Warszawie, w dniach 14-17 września na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Całym sercem wierzę w polską drużynę, ale jednocześnie cieszę się, że rywalizacja będzie bardzo zacięta, w końcu takie zwycięstwa smakują najlepiej” – powiedział dyrektor Warsaw Jumping Dominik Nowacki.

Z Gorli cykl przeniesie się na początku maja do Mannheim. Na niemieckiej arenie, w dniach 4-9 maja, rozegrane zostaną zmagania regionu centralnego. Łącznie do początku lipca przeprowadzonych zostanie siedem kwalifikacji regionalnych. Pięć najlepszych drużyn z każdego regionu przejdzie do półfinałów – te odbędą się w Deauville i Ebreichsdorf. To tam wyłonionych zostanie 10 najlepszych ekip, które dostaną prawo startu we wrześniowym Longines EEF Series Final.

Podczas tego jeździeckiego święta w Warszawie odbędzie się nie tylko finał skokowej serii, ale też międzynarodowe konkursy indywidualne (kilka wliczanych do światowego rankingu), pokazy, gonitwy i zawody hobby horse.

Wyniki z Gorla Minore TUTAJ.