Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Triumf Holendra Jochemsa otwiera drugi dzień Warsaw Jumping

15 września 2023

Kevin Jochems zwyciężył w konkursie dla młodych koni o o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Holender postawił na ośmioletnią klacz Looks Good de Liebri Z, co, jak podkreślił, było znakomitym wyborem. 

Jest niesamowita i bardzo waleczna. Cieszę się, że udało mi się dzisiaj na niej wygrać – komentował zwycięzca. 

To był bardzo wyrównany konkurs. Chyba trochę trudniejszy niż wczorajszy, ale dobrze zbudowany dla tych młodych koni. Mamy tu doskonałego gospodarza toru, więc nie mogło być inaczej – podkreślił, mówiąc o Gregorym Bodo – francuskim gospodarzu, który będzie także projektował parkury na przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu. 

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Dawid Skiba na 8-letnim wałachu Kasper.

Koń świetnie skakał. Udało się zająć drugie miejsce, a to zawsze powoduje dobre samopoczucie. Parkur był wymagający. Mieliśmy 12 przeszkód i 15 skoków, więc nie było to łatwe dla tych młodych koni, ale przygotowujące na trudniejsze konkursy w przyszłym roku – mówił reprezentant Polski, nie ukrywając zadowolenia ze swojego konia. 

Kasper jest bardzo ciekawym koniem do współpracy. Niewątpliwie ma wielkie możliwości, ale ma jeszcze trochę takiej źrebięcej frywolności we współpracy. Jak dojrzeje to na pewno będzie świetny – zaznaczył. 

Podium uzupełniła reprezentantka Danii Rikke Andersen na siedmioletniej Elle de Liebri Z. 

Konkurs CSIYH o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa:

  1. Kevin Jochems (Looks Good De Liebri Z/Holandia)
  2. Dawid Skiba (Kaspe/KJ Agro Handel Śrem)
  3. Rikke Andersen (Elle de Liebri Z/Dania)

Pełne wyniki TUTAJ

Fot. Dava Palej