Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Słowacko-polskie podium konkursu CSIO4* 

16 września 2023

Reprezentujący Słowację Bronislav Chudyba zwyciężył w konkursie CSIO4* o nagrodę Enea, pod patronatem Polskiego Radia Trójki. Zawodnik, który z tegorocznego Warsaw Jumping zapewnił sobie już dwa medale, startował na 11-letniej klaczy Herriet T. 

Wygrana zawsze wyśmienicie smakuje. Moja klacz skakała niesamowicie przez wszystkie trzy dni. Zapewniła mi dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce. To po prostu świetny koń – komentował. 

Miałem nadzieję, że dobrze nam tu pójdzie, bo wiem, że Herriet zawsze daje z siebie 100%. Sukces zależał tak naprawdę od mojego skupienia na parkurze, bo ona była bezbłędna – podkreślił.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Dawid Skiba, który postawił na 11-letniego La Vulkano L. 

Skakał dzisiaj fantastycznie. Był wojownikiem, takim, jak go lubię najbardziej. Parkur był fajnie postawiony pod konkurs szybkości, bo wymuszał płynną jazdę w przód. Szereg z dwóch stacjonat był trudny, prowokował by w niego agresywnie wjechać i tam pewnie zdarzało się sporo błędów – mówił reprezentant Biało-Czerwonych.

Konkurs był rozgrywany pod patronatem Polskiego Radia Trójka. Zawodnik z Wielkopolski wspomniał, że wychował się na programie Minimax, czyli kultowej audycji Piotra Kaczkowskiego

Słuchałem bardzo dużo i stamtąd czerpałem inspiracje muzyczne. Jestem wielkim fanem pana Kaczkowskiego – wyznał.

Wraz ze Skibą na podium stanął jego reprezentacyjny kolega Michał Kaźmierczak, który wraz z wałachem Whoopy Boy przejechał parkur w świetnym czasie. Drugiego miejsca pozbawiła ich jedynie zrzutka na jednej z przeszkód. 

Został lekki niedosyt, bo mieliśmy jedną zrzutkę. Ale miejsce w pierwszej trójce zawsze cieszy. Parkur wymagał koncentracji tak naprawdę od pierwszej przeszkody do ostatniej, bo były ciasne najazdy. Trzeba było jechać do przodu i na zero. Whoopy Boy lubi konkursy szybkości. Dzisiaj skakał bardzo dobrze i jestem z niego zadowolony – mówił po zakończeniu przejazdu. 

 

Konkurs CSIO4* szybkości i zręczności o nagrodę ENEA, pod patronatem Polskiego Radia Trójka
1. Bronislav Chudyba (Harriet T/Słowacja)
2. Dawid Skiba (La Vulkano L/KJ Agro Handel)
3. Michał Kaźmierczak (Whoopy Boy/RC Sosnowice)

 

Pełne wyniki TUTAJ

Fot Łukasz Kowalski