Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Regularny Belg Vermeir niepokonany w Grand Prix

15 września 2023

W najważniejszym piątkowym konkursie, czyli Grand Prix o nagrodę Orlen pod patronatem TVP Sport, z przeszkodami o wysokości 155 cm i pulą nagród w wysokości 407 200 złotych, rywalizowało 49 zawodników. Parkur ustawiony przez gospodarza toru Gregory’ego Bodo, który będzie projektował układ przeszkód na igrzyskach w Paryżu, nie ułatwił jeźdźcom zadania. Do rozgrywki awansowało jedynie sześciu zawodników, którzy na czysto pokonali finałowy parkur. 

O końcowych lokatach zadecydował więc czas. Najszybciej rozgrywkowy zestaw przeszkód pokonał Belg Wilm Vermeir, który po raz kolejny świetnie odnalazł się na warszawskim parkurze. Najpierw wygrał inauguracyjny konkurs Warsaw Jumping 2023, a później triumfował w rankingowych rozgrywkach. 

Polska to mój kraj, muszę tu przyjeżdżać częściej – powiedział, ciesząc się z następnego zwycięstwa.

Odległości na parkurze w podstawowym przejeździe były duże, limit czasu krótki, co sprawiało trudność, bo konie były nieco rozciągnięte. Rzadko można tak powiedzieć zjeżdżając z parkuru, ale rozgrywka była dla mnie perfekcyjna – opisywał rywalizację.

Na drugim miejscu uplasował się reprezentujący Danię Lars Bak Andersen, który startował na 11-letniej klaczy Ethene. Czołową trójkę uzupełnił Szwajcar Dominik Fuhrer, dosiadający 12-lletniego wałacha Ghost. 

Mam duże szczęście. Mój koń skakał bardzo dobrze i jestem z niego niezwykle zadowolony. Parkur był dosyć techniczny, stąd wiele zrzutek, ale jechało się go bardzo dobrze. Gospodarz toru wykonał świetną robotę – komentował mistrz Szwajcarii z 2021 roku. 

Byłem dość zrelaksowany przed tym startem, bo wiedziałem, że nie mam nic do stracenia. Po prostu jestem zadowolony, że tu startujemy, bo Ghost jest w bardzo dobrej formie i możemy razem cieszyć się tymi zawodami – dodał. 

Konkurs CSIO4* o nagrodę Orlenu, pod patronatem TVP Sport:

  1. Will Vermeir (Joyride S/ Belgia)
  2. Lars Bak Andersen (Ethne/ Dania)
  3. Dominik Fuhrer (Ghost/ Szwajcaria)

Pełne wyniki TUTAJ

fot. Łukasz Kowalski