Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Jarosław Skrzyczyński zapewnia Polsce pierwsze zwycięstwo

16 września 2023

Po południu w czterogwiazdkowym konkursie o nagrodę Totalizatora Sportowego zaliczanym do rankingu światowego, z przeszkodami wysokości 145 cm wystąpiło 48 zawodników. Znakomicie spisywali się Polacy – aż pięciu Biało-Czerwonych awansowało do rozgrywki, w której z parkurem projektu Gregory’ego Bodo zmagało się 15 duetów.

Siedmiu przejechało na czysto, a najszybciej Jarosław Skrzyczyński na ośmioletniej Loulou Mpsz zgarniając nie tylko gratyfikację finansową, ale też cenne punkty do światowej klasyfikacji. 

To młoda klacz. Szła dwa konkursy, z czego oba bezbłędnie. Raz udało się finiszować na trzecim miejscu w konkursie punktowanym w Longines Ranking, teraz na pierwszym, więc to chyba bardzo dobry wynik, jak na tak niedoświadczonego jeszcze konia – chwalił Loulou. 

Parkur stawał się trudny, a to za sprawą godziny – robi się już powoli ciemno, więc zaczyna na arenie gra świateł i cieni. Dużo koni się tego obawia – opowiadał Skrzyczyński. 

Drugie miejsce, ze stratą 0,36 sekundy, wywalczyła reprezentująca Szwajcarię Sasha Barthe, która startowała na 12-letnim ogierze Essenar High Hopes.  

W poprzednich dniach kończyłam moje przejazdy ze zrzutkami, więc cieszę się, że dzisiaj miałam dwie czyste rundy. Jestem bardzo wdzięczna za mojego konia. Walczył dla mnie całym sercem i chyba nie bylibyśmy w stanie pojechać tego parkuru jeszcze szybciej. Z nim nigdy nie jestem niczego pewna, bo jest trochę nieprzewidywalny, ale dzisiaj był cudowny – komentowała 29-letnia zawodniczka.

Podium uzupełniła Szwedka Erika Lickhammer-Van Helmond, która postawiła na jeszcze niedoświadczoną Koberlinę TN.

Jestem bardzo zadowolona, bo moja klacz jest jeszcze całkiem młoda. Ma dopiero osiem lat i na takiej arenie można spodziewać się, że popełni błąd, mimo że jest świetnym koniem. Jednak ona spisywała się fantastycznie przez cały weekend i zasłużyła na to, żeby tak go zakończyć – chwaliła wierzchowca. 

W pierwszej rundzie zobaczyliśmy dużo czystych przejazdów, ale myślę, że to nie była kwestia łatwości parkuru. To poziom startujących jeźdźców i koni sprawił, że tyle par dostało się do rozgrywki. Może norma czasu była trochę zbyt łaskawa, ale parkur był bardzo sprawiedliwy – opowiadała po zejściu z areny. 

Konkurs CSIO4* o nagrodę Totalizatora Sportowego

  1. Jarosław Skrzyczyński (Loulou Mpsz/KJ Agro-Handel)
  2. Sasha Barthe (Essenar High Hopes/Szwajcaria)
  3. Erika Lickhammer- Van Helmond (Koberlina TN/Szwecja)

Pełne wyniki TUTAJ

fot. Łukasz Kowalski