Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Hobby Horse na wielkiej arenie

16 września 2023

W sobotni wieczór na głównej arenie Warsaw Jumping odbył się finał Skok na Tor – Ligi Hobby Horse. Pięć rozgrywek kwalifikacyjnych wyłoniło 20 finalistek. 

Uczestniczki rywalizowały w czterech konkursach szybkości z podziałem na kategorie wiekowe.W konkursie 3A o wysokości 50/60 w kategorii wiekowej 10 -11 lat zwyciężyła Aleksandra Zaremba dosiadająca Grace. Drugie miejsce wywalczyła Jagoda Więckowska na Bezie, podium zamknęła para Blanka Solińska i Alicja. 

W 3b o takiej samej wysokości dla zawodniczek pomiędzy 12. i 13. rokiem życia najlepiej poradziła sobie Wiktoria Malarowska na Hacker Moon CL, tuż za nią uplasowała się Zuzanna Cykowska dosiadająca Princessę. Trzecie miejsce zajęła Martyna Szanfeber na Mart Monster. 

Konkurs nr 4 o wysokości 60/70 był klasyfikacją otwartą, tutaj również triumfowała Wiktoria Malarowska na Hacker Moon CL, drugie miejsce wywalczyła jej siostra Anna Malarowska na koniu Trixie Dale Moreno CRVT, podium zamknęła Aleksandra Bąk dosiadająca Indiana Jones. 

Finałowa rozgrywka odbyła się na wysokości 70/80 centymetrów, ponownie zwyciężyła para Wiktoria Malarowska i Hacker Moon CL. Na drugiej pozycji uplasowała się Aniela Dobrowolska dosiadająca Flying High Leia, a ostatnie miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Bąk na Indiana Jones. 

 

Fot Dava Palej