Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Dobry występ Polaków w paraujeżdżeniowym Grand Prix B

17 września 2023

W sobotę wieczorem odbył się drugi międzynarodowy konkurs paraujeżdżenia – Grand Prix B o nagrodę PZU. W klasyfikacji drużynowej po dwóch dniach zmagań najwyżej uplasowali się Polacy, przed Finlandią i Japonią.

Czternastokrotna mistrzyni Polski Monika Bartyś (KS Centurion) kolejny dzień z rzędu okazała się niepokonana, wygrywając rywalizację na poziomie IV. Przejazd na Casparze tym razem zakończyła z wynikiem 73,153 %.
Drugie miejsce wywalczyła Finka Laura Kangasniemi, uzyskując na Goldprins 68,603%, a trzeci był Dominik Ast (KS Sydow Riding Team), na Femme de Matcho z 67,883%. 

Na poziomie V pierwsze miejsce na podium należało do Finki Jonny Aaltonen, która na Laxton For U uzyskała 68,465%. Drugie miejsce zajął Japończyk Toshifumi Jo na Kamasutra D – wynik 64,079%. Dominika Pączek (LKJ Lewada Zakrzów) na Lucatoni zanotowała 59,430%.

W poziomie I lepiej drugi triumf zaliczyła Katja Karjalainen – Finka dosiadająca Supremo uzyskała 70,555%. Magdalena Cycak (Picador Wrocław) na Sybilli została oceniona na 66,736%, a na Atucie 62,431%.

Na poziomie III zaprezentował się Sho Inaba – reprezentant Japonii, dosiadając Huzette BH, uzyskał w sobotę wynik 67,389%.

Za to na poziomie II jego rodak Sushi Yoshigoe na Javyro finiszował z rezultatem 68,333%.

Przejazdy zawodników poprzedził pokaz ujeżdżenia w wykonaniu  Sandry Sysojevej na Maxima Bella.

Kolejną odsłoną paraujeżdżenia będą programy dowolne z muzyką w konkursie o nagrodę PZU – zobaczymy je w finałową niedzielę o godz. 16.00.

Fot. Mikołaj Tamborek
Więcej zdjęć w galerii.