Countdown to the event

days
hours
mins
secs

Belgijka Charlotte Philippe najlepsza w CSIO4*

15 września 2023

Charlotte Philippe na jedenastoletniej klaczy Godiva S wygrała konkurs CSIO4* o nagrodę DEFENDER. Reprezentantka Belgii szczególnie cieszyła się wygraną, po tym jak w czwartek nie ukończyła rankingowego konkursu ze względu na upadek. 

Dziś jest zdecydowanie lepiej niż wczoraj, kiedy spadałam z Cacharel de Amoranda Z. Na początku czułam się trochę niepewnie, ale teraz odzyskałam całą siłę – mówiła z uśmiechem.

Wielu jeźdźcom przydarzyły się na tej arenie błędy, ale moja klacz skakała dziś fantastycznie. Zawsze walczy dla mnie na parkurze i dzisiaj zrobiła to ponownie – dodała. 

Drugie miejsce wywalczył Bronislav Chudyba, który na tej samej klaczy Herriet T triumfował we wczorajszym konkursie CSIO4*. Słowak zgodził się ze zwyciężczynią co do trudności parkuru, podkreślając jednocześnie jego zalety. 

Jest piękny i bardzo dobrze zbudowany. Wydaje mi się, że konie go lubią. Moja klacz skacze tutaj znakomicie. Wczoraj wygraliśmy, a dzisiaj jesteśmy drudzy. Staram się cieszyć każdą chwilą w tym miejscu – komentował. 

Na najniższym stopniu podium stanął Hiszpan Jesus Bamonde, który jechał na 8-letniej AGR Colombia. 

Jestem bardzo szczęśliwy, chociaż nie było łatwo uplasować się tak wysoko. Trzeba było zaryzykować. W pewnych miejscach należało pojechać szybciej, a w innych przytrzymać mocniej konia. Na szczęście moja klacz spisała się na medal – mówił. 

Konkurs CSIO4* o nagrodę DEFENDER:

  1. Charlotte Philippe (Godiva S/Belgia)
  2. Bronislav Chudyba (Harriet T/Słowacja)
  3. Jesus Bamonde (AGR Colombia/Hiszpania)

Pełne wyniki TUTAJ
fot. Łukasz Kowalski